X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wojsko zostało użyte przez SB". Sprawa Ciastonia

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 06:42
Obrońcy Władysława Ciastonia, byłego szefa SB oskarżonego o zbrodnie komunistyczne, złożyli wniosek o umorzenie jego sprawy - informuje "Nasz Dziennik".
Wojsko zostało użyte przez SB. Sprawa Ciastonia
Foto: Wikipedia/CC/Lucas/水銀燈.

Adwokaci twierdzą, że sprawa uległa przedawnieniu. Ich wnioskiem Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa ma się zająć 27 sierpnia, w którym proces miał się rozpocząć.

Gazeta przypomina, że IPN oskarża Ciastonia i byłego dyrektora z MSW generała Józefa Sasina odpowiadającego za "ochronę gospodarki" o szykanowanie w stanie wojennym działaczy NSZZ "Solidarność" poprzez bezprawne powołanie na rzekome ćwiczenia wojskowe, które faktycznie były formą internowania, w latach 1982-83.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił w marcu ubiegłego roku do Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie. Obejmował wówczas także generała Floriana Siwickiego, byłego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Siwicki zmarł w marcu. Stamtąd sprawa trafiła do sądu powszechnego.

– Wojsko zostało użyte przez SB, która wskazywała „ekstremistów” – cytuje ”ND” reprezentującą pokrzywdzonych mec. Anna Bogucka-Skowrońska.

Podczas śledztwa były szef MSW gen. Czesław Kiszczak zeznał, że dokonano izolacji ”elementu ekstremalnego”, a władza chciała w ten sposób „zachować spokój w państwie”. Z kolei gen. Wojciech Jaruzelski zeznał, że instytucja internowania już wtedy wygasła, a forma ćwiczeń była „mniej restrykcyjna”.

Wolna Europa: serwis portalu PolskieRadio.pl >>>

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skazano strażników za pobicie internowanych. Sąd: to "zbrodnia przeciwko ludzkości"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:56
Szczeciński sąd rejonowy skazał w czwartek na kary więzienia od 1,5 roku do dwóch lat w zawieszeniu na trzy lata 11 strażników z Wierzchowa Pomorskiego m.in. za znęcanie się podczas stanu wojennego nad internowanymi działaczami "S".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawieszenie procesu Kiszczaka ws. "Wujka" prawomocne

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:49
Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie utrzymał decyzję sądu I instancji o zawieszeniu procesu b. szefa MSW Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działacze opozycji antykomunistycznej w PRL proszą o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 07:29
O wsparcie finansowe dla dawnych opozycjonistów w PRL apeluje Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Działacze chcą też, by świadczenia dla weteranów podziemia z lat 1957-1989 były wyższe o 1 zł od emerytur funkcjonariuszy SB. W tym celu przygotowali nowe przepisy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzasadnienie wyroku uniewinniającego Stanisława Kociołka do końca listopada

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 08:23
Do 30 listopada przedłużono termin na złożenie przez sędziego uzasadnienia wyroku z kwietnia ws. masakry robotników z grudnia 1970 r.
rozwiń zwiń