Warszawa: konkurs na logo Dworca Centralnego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 13:04
50 tysięcy złotych chcą wydać Polskie Koleje Państwowe na logo Dworca Centralnego w Warszawie. Władze spółki doszły do wniosku, że dworzec, mimo, że jest rozpoznawalny, powinien mieć rozpoznawalny znak.
Hala główna Dworca Centralnego w Warszawie
Hala główna Dworca Centralnego w WarszawieFoto: wikipedia commons/użytkownik Boston9

Spółka zorganizowała konkurs, w którym mogą jednak wziąć udział tylko profesjonaliści. Dyrektor marketingu w PKP Justyna Sołtyk chce, by dworzec stał się miejscem rozpoznawalnym i lubianym. Jej zdaniem dworzec może stać się miejscem ciekawych inicjatyw kulturalnych, a nawet dobrej zabawy. Dlatego właśnie został ogłoszony konkurs na logotyp. Dzięki temu dworzec będzie miał swoją spójną identyfikację.
Inicjatywie przyklasnęło Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Jego członek, profesor Lech Majewski uważa, że w dzisiejszych czasach logo jest niezbędne. Podkreślił, że logotypy mają wszystkie instytucje, wiele budynków i prawie wszystkie firmy.
Prace można składać do 26 września. Regulamin konkursu znajduje się na stronie pkp.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 grudnia, w 38 rocznicę otwarcia Dworca Centralnego.
pp/IAR

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Zobacz więcej na temat: dworzec centralny PKP Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolej szuka utrudnień dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 10:38
Szukają stromych schodów, zbyt wysokich krawężników i bezużytecznych podjazdów. Kolejarze zlecili audyt utrudnień dla niepełnosprawnych na polskich dworcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: znów utrudnienia na Dworcu Centralnym. Rusza kolejny remont

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 15:15
Od modernizacji przed Euro 2012 nie upłynęło wiele czasu, a na Dworcu Centralnym przeciekają stropy i nie działają schody ruchome. Kolejny remont wiąże się z utrudnieniami dla podróżnych.
rozwiń zwiń