X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Starachowic prawomocnie skazany za łapówki

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 15:26
Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji dla prezydenta Starachowic oskarżonego o branie łapówek. Wojciech Bernatowicz został skazany na 3,5 roku więzienia, 100 tys. zł grzywny.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Przez 8 lat nie może też pełnić funkcji publicznych.

Wyrok jest prawomocny, a sąd zezwolił na ujawnienie wizerunku i danych osobowych oskarżonych.
Prokuratura oskarżyła Bernatowicza, że od 2008 do 2011 roku, gdy był prezydentem Starachowic, brał łapówki od prezesów Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach i dostarczyciela opału do spółki komunalnej Mariana Słowińskiego. Łapówki miały łącznie wynieść 95,5 tys. zł.

Sędzia: apelacja była nieuzasadniona

Bernatowicz został skazany wyrokiem starachowickiego sądu w styczniu 2013. Apelację od wyroku wnieśli jego obrońcy oraz dwóch innych osób oskarżonych w tej sprawie. Zdaniem sądu apelacja dotycząca Bernatowicza jest nieuzasadniona.

Według sędziego Adama Kabzińskiego, wyjaśnienia dotyczące przyjmowania pieniędzy składane przez prezydenta Starachowic oraz świadków w procesie pokrywają się.

Obrońcy Bernatowicza w procesie apelacyjnym podnosili, że świadkowie składali zeznania go obciążające po to, aby nie ponieść odpowiedzialności karnej za wręczanie łapówek. Według sędziego są wystarczające dowody na to, by uznać, że prezydent nakłaniał świadka do składania fałszywych zeznań.

W sierpniu 2012 r. w Starachowicach odbyło się referendum w sprawie odwołania Bernatowicza; nie było ono ważne ze względu na zbyt niską frekwencję.

PAP/MP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent nakłaniał do fałszywych zeznań

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 12:20
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie po przesłuchaniu prezydenta Starachowic Wojciecha B. oraz naczelnika wydziału finansowego starachowickiego magistratu, Justyny Z, postawiła im zarzuty nakładania świadka do składania fałszywych zeznań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent przyznał się do brania łapówek

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 15:52
W Sądzie Rejonowym w Starachowicach rozpoczął się proces prezydenta miasta Wojciecha B.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Starachowic może wyjść na wolność

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 15:41
Oskarżony o korupcję prezydent Starachowic Wojciech B. może po wpłaceniu kaucji w wysokości 75 tys. zł opuścić areszt - zdecydował Sąd Rejonowy w Starachowicach (Świętokrzyskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starachowice: skazany prezydent domaga się wypłaty pensji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 17:09
Skazany za korupcję Wojciech B. domaga się pensji, której miejscowy urząd miasta nie wypłacał mu od roku, gdy został zawieszony w wykonywaniu czynności.
rozwiń zwiń