Czy Rosja dąży do mięsnej wojny z Polską?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 17:38
Nie ma mowy o jakiejkolwiek "wojnie mięsnej" między Polską a Rosją - oświadczył przebywający w Moskwie wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk.
Audio
  • Rosyjsko-Polska wojna mięsna? Z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR)
Czy Rosja dąży do mięsnej wojny z Polską?
Foto: Glow Images/East News

Niedawno przedstawiciel Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Aleksiej Aleksiejenko twierdził, że polscy producenci próbowali wwieźć do Rosji mięso i sery, posługując się sfałszowanymi certyfikatami.

Według wiceszefa polskiego resortu rolnictwa - konflikt już został zażegnany. -„Wyjaśniliśmy wszystkie nieprawidłowości. Dwóm skontrolowanym zakładom odebrane zostało prawo eksportu, trzeciemu przywrócono zgodę” - oświadczył na konferencji w Moskwie Tadeusz Nalewajk. Minister dodał, że Polska zobowiązała się do dodatkowych kontroli fitosanitarnych.

Szef Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy Piotr Zieman zwraca uwagę, że Rosjanie są niezwykle wyczuleni na punkcie dostaw mięsa, ponieważ eksport z Polski stanowi ogromną konkurencję dla rosyjskich producentów. -„Jesteśmy potentatem na skale światową, globalnym liderem wśród eksporterów” - dodaje Zieman. Opinie tę potwierdzają także rosyjscy eksperci, według których polskie mięso i wędliny są najwyższej jakości.

mc

''

Zobacz więcej na temat: POLSKA Rosja handel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-rosyjska mięsna wojna handlowa

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 15:33
Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji poinformowała w środę o wprowadzeniu ścisłej kontroli wszystkich partii mięsa wieprzowego sprowadzanego z Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera mięsna. Dodatkowe kontrole na granicy z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 15:18
Dodatkowe kontrole przed wysłaniem mięsa na Wschód, dokładniejsza dokumentacja fotograficzna i lepsze plomby zabezpieczające transport. Takie nowe zalecenia wydał Główny Lekarz Weterynarii. W Warszawie spotkali się z nim producenci mięsa, którzy handlują z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja chce znów ominąć Polskę. Szeroki tor w UE jak Gazociąg Północny?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 09:57
Rosyjska, szerokotorowa kolej do Wiednia zagrożeniem dla interesów Polski. Z pomocą może przyjść Warszawie Komisja Europejska.
rozwiń zwiń