X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jasło: odblaski ratują życie. Rusza akcja edukacyjna

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 11:34
Elementy odblaskowe są niezbędne dla bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Szczególnie po zapadnięciu zmroku - mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
Audio
  • Odblaski są konieczne po zapadnięciu zmroku - mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. (Radio Rzeszów/IAR).
Jasło: odblaski ratują życie. Rusza akcja edukacyjna
Foto: katowice.slaska.policja.gov.pl

Zdaniem gościa Polskiego Radia Rzeszów dobrze się stało, że obowiązek noszenia odblasków nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych wprowadziła nowela prawa o ruchu drogowym. Choć przepis wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku już teraz powinien być stosowany. Szczególnie odblaski są konieczne po zapadnięciu zmroku - dodaje Biernacki.
Jego zdaniem jest wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, np. chodniki czy podświetlane pasy dla pieszych.

W czwartek w Jaśle o 11.00 rozpocznie się doroczna akcja edukacyjna. Przez 7 lat zachęcania do noszenia odblasków, rozdano ponad 100 tysięcy takich elementów i pakietów edukacyjnych. Bo - jak dodaje - Józef Biernacki, każdy, kto jest widoczny jest bezpieczny.

IAR/MP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeszów: wypadek ciężarówki, wyciekło ok. 100 litrów oleju

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 18:30
Do zdarzenia doszło na jednej z newralgicznych tras Rzeszowa - Alei Wyzwolenia, łączącej drogę krajową nr 4 z drogami krajowymi nr 9 i 19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w ograniczeniach predkości: sensowniej i bezpieczniej

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 07:54
- Kierowcy popełniają wiele wykroczeń, ale o przekroczeniu prędkości mówi się najwięcej, dlatego że skutki zdarzeń drogowych w jego wyniku są zwykle bardzo tragiczne - podkreśla komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń