Jasło: odblaski ratują życie. Rusza akcja edukacyjna

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 11:34
Elementy odblaskowe są niezbędne dla bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Szczególnie po zapadnięciu zmroku - mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
Audio
  • Odblaski są konieczne po zapadnięciu zmroku - mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. (Radio Rzeszów/IAR).
Jasło: odblaski ratują życie. Rusza akcja edukacyjna
Foto: katowice.slaska.policja.gov.pl

Zdaniem gościa Polskiego Radia Rzeszów dobrze się stało, że obowiązek noszenia odblasków nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych wprowadziła nowela prawa o ruchu drogowym. Choć przepis wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku już teraz powinien być stosowany. Szczególnie odblaski są konieczne po zapadnięciu zmroku - dodaje Biernacki.
Jego zdaniem jest wiele rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, np. chodniki czy podświetlane pasy dla pieszych.

W czwartek w Jaśle o 11.00 rozpocznie się doroczna akcja edukacyjna. Przez 7 lat zachęcania do noszenia odblasków, rozdano ponad 100 tysięcy takich elementów i pakietów edukacyjnych. Bo - jak dodaje - Józef Biernacki, każdy, kto jest widoczny jest bezpieczny.

IAR/MP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rzeszów: wypadek ciężarówki, wyciekło ok. 100 litrów oleju

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 18:30
Do zdarzenia doszło na jednej z newralgicznych tras Rzeszowa - Alei Wyzwolenia, łączącej drogę krajową nr 4 z drogami krajowymi nr 9 i 19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w ograniczeniach predkości: sensowniej i bezpieczniej

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 07:54
- Kierowcy popełniają wiele wykroczeń, ale o przekroczeniu prędkości mówi się najwięcej, dlatego że skutki zdarzeń drogowych w jego wyniku są zwykle bardzo tragiczne - podkreśla komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń