X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy pomysł Wałęsy: zjednoczyć Polskę i Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 20:33
- Czas stworzyć nowy porządek świata - mówi Lech Wałęsa w wywiadzie dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS. Proponuje, aby z Polski i Niemiec stworzyć jedno państwo.
Lech Wałęsa
Lech WałęsaFoto: Instytut Lecha Wałęsy

Zdaniem Lecha Wałęsy ONZ, NATO i Rada Europy, to "idee starej epoki". Były prezydent uważa, że czas stworzyć nowy porządek świata. Wałęsa proponuje, aby połączyć Polskę i Niemcy. - Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur - podkreślił w wywiadzie Wałęsa. Dodał, że podczas swoich podróży po świecie próbuje namawiać ludzi do dyskusji nad nowym porządkiem świata. - Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa - zasugerował.

Dziennikarze pytali legendarnego przywódcę "Solidarności" o ocenę stosunków polsko-rosyjskich. - Niestety nie można ich nazwać dobrymi - ocenił. - Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie  przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi - tłumaczył.

Według Lecha Wałęsy jedną ze spraw, które utrudniają relacje Polski i Rosji jest katastrofa smoleńska. - Są tacy ludzie, którzy żyją historią, przeszłością, specagentami. Oni nie umieją wymyślić nic innego. Dlatego nie wolno im dawać powodu. Takie tematy należy usuwać - zaznaczył.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

rmf24.pl/ITAR-TASS/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska i Merkozy, czyli czemu Niemcy nas potrzebują

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 14:28
- Niemcom zależy na poparciu Polski, dzięki temu byliby niezależni od Francji - twierdzą komentatorzy magazynu "Świat w Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa: nie ma Europy bez Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 16:16
Stosunki transatlantyckie, pozycja Europy Środkowej, Partnerstwo Wschodnie, sytuacja w Rosji i na Ukrainie oraz bezpieczeństwo energetyczne - to główne tematy Wrocław Global Forum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa dostał Złotą Kurę. "Poruszył Europę"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 07:01
Były prezydent RP Lech Wałęsa został wyróżniony w Berlinie honorową nagrodą Złotej Kury, przyznawaną przez wschodnioniemieckie media. Wałęsę uhonorowano za dokonania polityczne.
rozwiń zwiń