X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włochy: Berlusconi doprowadził do rozpadu rządu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 19:46
We Włoszech, równo po pięciu miesiącach od zaprzysiężenia, rozpadł się rząd koalicji centrolewicy i centroprawicy. Powodem jest podanie się do dymisji pięciorga ministrów z partii Lud Wolności Silvio Berlusconiego, który miał ich do tego nakłonić.
Audio
  • - Powodem rozpadu rządu jest przede wszystkim Silvio Berlusconi - przekazał z Rzymu Marek Lehnert (Informacyjna Agencja Radiowa)
Włoski rząd
Włoski rządFoto: Wikipedia/Ignoto

Nad Berlusconim wisi widmo utraty mandatu senatora, 4 października. W środę były premier zażądał od swoich parlamentarzystów podania się do dymisji, gdyby rzeczywiście doszło do wykluczenia go z izby wyższej.

Ponieważ pojawiły się głosy, że inicjatywą tą nie jest zagrożony koalicyjny rząd, Berlusconi zaapelował dziś, by do dymisji podali się również jego ministrowie.

Jak poinformował wicepremier i szef resortu spraw wewnętrznych Angelino Alfano, rozkaz został wykonany.
Oficjalnie przyczyną jest rezygnacja obecnego premiera z zapobieżenia podniesieniu podatku VAT z 21 do 22 procent, co nastąpi automatycznie 1 października.

Letta zamierzał zająć się tym po wotum zaufania parlamentu, o które miał wystąpić w poniedziałek.

Nieukrywanym już celem centroprawicy mają być przedterminowe wybory. Wątpliwe jednak, by prezydent Giorgio Napolitano, który jest temu przeciwny, nie podjął najpierw próby utworzenia nowej koalicji.

''ps

Zobacz więcej na temat: Silvio Berlusconi Włochy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlusconi boi się aresztu domowego. Zmienił meldunek

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 21:27
Były premier Włoch zmienił adres zameldowania z Mediolanu na Rzym. Media interpretują tę decyzję jako przygotowanie do odbywania kary aresztu domowego po tym, gdy został prawomocnie skazany na 4 lata więzienia za oszustwa podatkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlusconi doprowadzi do upadku rządu?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 06:42
Jeżeli Silvio Berlusconi utraci mandat senatora, wszyscy parlamentarzyści jego partii Lud Wolności podadzą się do dymisji
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partia Berlusconiego "idzie na wojnę"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 16:40
Parlamentarzyści z partii Lud Wolności Silvio Berlusconiego grożą "zbiorową dymisją", jeśli 4 października zostanie on pozbawiony mandatu senatora.
rozwiń zwiń