X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie w systemie cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:15
Po godzinie 12 uruchomiony został pierwszy multipleks, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie publicznego nadawcy.
Audio
  • Prezes Andrzej Siezieniewski podkreśla, że zmiany będą służyć przede wszystkim słuchaczom (IAR)
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak i prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak i prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej SiezieniewskiFoto: PR/W.Kusiński

Oprócz Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia dla Zagranicy, na cyfrze znajdują się dwa zupełnie nowe programy. Polskie Radio 24 to przede wszystkim informacja i publicystyka. Radio Rytm natomiast skupi się na muzyce popularnej, przerywanej w każdej godzinie dwoma krótkimi serwisami informacyjnymi. W systemie cyfrowym nadawany będzie również sygnał RDC i Polskiego Radia Katowice. Wkrótce powstanie też między innymi Radio Retro, radio dla dzieci i rodziców oraz kanał edukacyjny Eureka.
Zobacz serwis specjalny: RADIO CYFROWE DAB+>>>
Początkowo sygnał cyfrowy będzie dostępny w Warszawie i Katowicach. Dotrze on do ponad 7 milionów słuchaczy. Sygnał cyfrowy obejmie cały kraj do końca 2020 roku.
Prezydent Bronisław Komorowski w "Sygnałach dnia" o cyfryzacji Polskiego Radia>>>
Na razie nie ma planów wyłączenia sygnału analogowego, chociaż koszty jego utrzymania są prawie 3 razy wyższe od cyfrowego. Uznano, że wyłączenie tradycyjnego systemu - tak jak to miało miejsce w przypadku cyfryzacji telewizji - byłoby zbyt drogie dla obywateli. To dlatego, że w każdym gospodarstwie domowym znajduje się kilka radioodbiorników. Wymiana każdego z nich na radio cyfrowe oznaczałoby zbyt duży koszt dla słuchaczy. Najtańszy odbiornik cyfrowy kosztuje ok. 100 złotych.
Prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski: cyfrowe radio do 2020 roku obejmie cały kraj>>>
Do odbioru sygnału cyfrowego potrzebny jest odbiornik, wyposażony w technologie DAB. Umożliwia ona nie tylko utworzenie miejsca dla nowych rozgłośni w eterze. Dzięki temu systemowi możliwe jest też przesyłanie do radioodbiorników obrazów, pokazów slajdów czy informacji drogowych. Nie trzeba będzie też pamiętać częstotliwości swoich ulubionych rozgłośni. Ich odszukanie będzie możliwe po wpisaniu ich nazwy. DAB+ to także wyższa jakość dźwięku, co ma szczególne znaczenie w kontekście transmisji koncertów.
Rozmowa z Krzysztofem Łuszczewskim, dyrektorem Czwórki i pełnomocnikiem Polskiego Radia Ds. Cyfryzacji>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Komorowski o cyfryzacji Polskiego Radia: to rewolucyjna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:45
- Mam świadomość głębokiej zmiany, która się dokonuje, a która nie jest zauważana. I chciałbym życzyć Polskiemu Radiu, by ludzie tego specjalnie nie odczuli, aczkolwiek zmiana jest gigantyczna - powiedział Bronisław Komorowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: cyfrowe radio do 2020 roku obejmie cały kraj

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:27
- Polska jest pierwszym krajem w naszej części Europy, która na drogę radia cyfrowego wkracza z nadzieją, że to otworzy przed nami szersze niż dotąd możliwości - powiedział prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Programy Polskiego Radia na platformie cyfrowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 11:22
Gośćmi specjalnego wydania magazynu "Z kraju i ze świata" będą dyrektorzy programów Polskiego Radia, które dziś rozpoczynają nadawanie w systemie DAB+.
rozwiń zwiń