X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znani Polacy o referendum w Warszawie. "Kompletnie pozbawione sensu"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 16:20
Referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz nie ma sensu - napisali w liście otwartym politycy, kombatanci, ludzie kultury i sportowcy.
Audio
  • Szefowa PO w Warszawie Małgorzata Kidawa-Błońska o liście poparcia dla prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz (IAR)
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-WaltzFoto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC

"Dziś, zmuszeni do określenia się w ramach referendum musimy jasno i dobitnie powiedzieć: 13 października zostaniemy w domu. Z różnych względów nie wpiszemy się w inicjatywę, która w naszej opinii nie ma sensu. Właśnie dlatego nie weźmiemy udziału w referendum. Do wyborów pójdziemy za rok" - czytamy w liście otwartym.
Sygnatariusze listu przyznają, że różnią się w ocenie działania Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Jedni z nas cenią ją za olbrzymi skok inwestycji w Warszawie, (...) inni mają krytyczny stosunek do niektórych jej poczynań, choćby podwyżki cen biletów (...). Wszyscy jednak zgadzamy się z jednym - to referendum nie ma sensu" - czytamy w liście.
Jego autorzy przekonują, że referendum za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz miałoby sens, gdyby naruszała ona prawo, a pozostawienie jej u władzy narażałoby miasto na "negatywne, poważne lub nieodwracalne skutki". "W naszej opinii referendum na rok przed wyborami jest kompletnie pozbawione sensu. Zwłaszcza jeśli jedynym jego efektem będzie ubytek w budżecie miasta kilku milionów złotych (zgodnie z przepisami koszty związane z referendum pokryje miasto z własnego budżetu), a w przypadku odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz powołanie na niecały rok komisarza" - czytamy.
Referendum w Warszawie czytaj więcej>>>
Pod listem podpisało się blisko 90 osób. Są wśród nich m.in. Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Andrzej Wajda, Krzysztof i Elżbieta Pendereccy, Danuta Hubner, Barbara Labuda, Małgorzata Niezabitowska, prezes i wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich - gen. Zbigniew Ścibor-Rylski i Edmund Baranowski, aktorzy - Miriam Aleksandrowicz, Jacek Bończyk, Magdalena Cwenówna, Sławomira Łozińska, Wojciech Malajkat, Anna Nehrebecka (jest radną PO w radzie miasta), Andrzej Nejman, Daniel Olbrychski, Barbara Horowianka, Marek Kondrat, Emilian Kamiński, Andrzej Seweryn, Dorota Stalińska, Danuta Szaflarska oraz śpiewak operowy Marcin Bronikowski.
A kto znany pójdzie na referendum?
Powstała także lista znanych osób, które wezmą udział w referendum - informuje gazeta.pl. Przygotowała ją obywatelska inicjatywa "Miasto Jest Nasze", którą w mediach reprezentuje Jan Śpiewak. "13 października każdy z nas będzie mógł zabrać głos w sprawie przyszłości Warszawy. Niezależnie od preferencji politycznych, referendum jest okazją do oceny urzędników rządzących stolicą w naszym imieniu" - przekonują przedstawiciele "Miasto Jest Nasze".

Na "liście poparcia dla referendum" znajduje się 20 nazwisk. Pod inicjatywą podpisali się między innymi: publicysta "Gazety Polskiej" Wiesław Johann, dziennikarze "Krytyki Politycznej" Maciej Gdula i Kinga Dunin, były społeczny doradca ds. ekonomicznych prezydenta Lecha Kaczyńskiego Ryszard Bugaj, publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Marcin Wolski, kompozytor Michał Lorenc, aktorzy Jacek Poniedziałek i Redbad Klijnstra oraz autorka scenariuszy do popularnych seriali Ileona Łepkowska.
13 października mieszkańcy stolicy zdecydują o przyszłości prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Inicjatorem akcji referendalnej jest Warszawska Wspólnota Samorządowa. Podpisy pod wnioskiem o jego przeprowadzenie zbierały też m.in. PiS i Ruch Palikota. Organizatorzy referendum zarzucają prezydent Warszawy m.in. podwyżki cen biletów, nieprzygotowanie miasta do przejęcia gospodarki odpadami od 1 lipca br., źle prowadzone inwestycje i rozrost biurokracji miejskiej.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, gazeta.pl, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Referendum w Warszawie. Platforma broni "Hanki"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 14:25
"Popieram Hankę, nie idę na referendum". Takie hasło widnieje na znaczkach, które noszą warszawscy posłowie Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch Palikota: PiS zawłaszcza referendum w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 21:32
Referendum w stolicy - początkowo akcja obywatelska - zostało zawłaszczone przez prawicę; apogeum jest kampania PiS - uważają warszawscy działacze Ruchu Palikota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum w Warszawie. Od wtorku spoty PiS

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 23:59
PiS rusza pełną parą z warszawską kampanią referendalną. Od wtorku w telewizji i radiu pojawia się spoty zachęcające do odwołania prezydent stolicy.
rozwiń zwiń