X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety, coraz częściej nękają psychicznie mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 15:36
Agresja domowa dotyka co dziesiątą osobę płci męskiej w Polsce a odsetek ten cały czas rośnie - alarmują psychoterapeuci.
Audio
  • Mężczyźni są coraz częściej nękani psychicznie przez swoje żony czy partnerki- mówi psycholog i psychoterapeuta Teresa Wojtas-Kilian. (IAR)
Kobiety, coraz częściej nękają psychicznie mężczyzn
Foto: Glow Images/East News

Bycie ofiarą przemocy w rodzinie jest wciąż tematem tabu dla wielu mężczyzn. Z powodu poczucia wstydu niewielu panów decyduje się na profesjonalna pomoc.

Mężczyźni są coraz częściej nękani psychicznie przez swoje żony czy partnerki mówi psycholog i psychoterapeuta Teresa Wojtas-Kilian z Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Wszystko w związku ze zmieniającymi się rolami społecznymi podkreśla ekspert. Panowie coraz częściej zajmują się dziećmi a żony zarabianiem pieniędzy. Przemoc psychiczna jest bardziej destrukcyjna dla człowieka niż fizyczna dodaje psycholog. Prowadzi do degradacji własnej wartości. Skutkiem długotrwałego stresu jest na przykład depresja, która może na przykład doprowadzić do prób samobójczych. Dlatego warto z problemem jak najszybciej zgłosić się do specjalisty zaleca Teresa Wojtas-Kilian.

Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi 2 października Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.

mcZobacz więcej na temat: psychologia zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemoc w rodzinie: korzystają sprytniejsi?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 15:30
- Polski system prawny słabo chroni ofiary przemocy domowej, bo nie ma pomocy długotrwałej. Ostatnio widzimy też, że z problemem przemocy zgłasza się coraz więcej mężczyzn – mówił w Trójce Marek Szambelan z fundacji "Razem lepiej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc w grach wideo – nieszkodliwa?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 15:35
Gry wideo, w których jest sporo przemocy, nie wywołują złych zachowań u nastolatków z problemami emocjonalnymi. Mogą mieć nawet efekt uspokajający. Do tak zaskakujących wniosków doszło dwoje badaczy z USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc psychiczna i ekonomiczna. "Prosta i skuteczna"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 12:37
Mogłoby się wydawać, że to przemoc fizyczna jest najczęstszą formą znęcania się nad rodziną. To o niej zwykle słyszymy. Nic bardziej mylnego. - Osoby, które najczęściej do nas trafiają mówią zwykle o przemocy psychicznej i ekonomicznej - powiedziała w audycji "Cztery pory roku" Renata Durda z Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
rozwiń zwiń