Rząd naprawia błąd. Rodziny chorych odzyskają pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 13:03
O nowe świadczenie pielęgnacyjne będzie mógł wystąpić każdy opiekun niepełnosprawnego. Wysokość świadczenia będzie uzależniona od poziomu niesamodzielności. Określi ją specjalna pięciostopniowa skala - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Rząd naprawia błąd. Rodziny chorych odzyskają pieniądze
Foto: sxc.wu/Lewy/2005

Gazeta podaje, że od lipca 100 tysięcy osób zostało pozbawionych tego świadczenia. Teraz rząd próbuje z ewidentnej wpadki wyjść z twarzą i zapowiada zmianę przepisów.

"Dziennik Gazeta Prawna" dowiedział się, że resort pracy przygotowuje projekt, który zakłada, że wszyscy niepracujący opiekunowie niepełnosprawnych członków rodziny będą mogli ponownie ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne.

- Wysokość świadczenia będzie zróżnicowana, a osoba wymagająca opieki będzie musiała się poddać dodatkowemu badaniu określającemu poziom jej niesamodzielności w pięciostopniowej skali - mówi gazecie Elżbieta Seredyn, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Od wyniku będzie zależeć wysokość świadczenia. Najniższe wyniesie 820 złotych. Maksymalna wielkość wciąż jest ustalana.

"Dziennik Gazeta Prawna"/mr

Zobacz więcej na temat: praca Rząd RP zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie zwroty za wydatki otrzymają niepełnosprawni?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 07:55
Politycy partii rządzącej protestują przeciw przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia zmianom wysokości refundacji na produkty medyczne - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo nie wszystkim niepełnosprawnym pomaga

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 19:24
Dlaczego nie wszystkim niepełnosprawnym dzieciom należy się wyprawka szkolna? To kolejny problem, o jakim będzie mowa w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finanse bez barier: niepełnosprawni są klientami, o których też trzeba zadbać

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 10:05
Dla niepełnosprawnych wypłata pieniędzy z bankomatu czy załatwienie jakiejkolwiek sprawy w banku to wyczyn. Aby to zmienić Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji prowadzi program "Finanse bez barier”.
rozwiń zwiń