X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

New Jersey legalizuje małżeństwa homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 10:37
New Jersey jest kolejnym amerykańskim stanem, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci. Sprawę przesądziła decyzja sądu najwyższego tego stanu, a nowe przepisy wchodzą w życie już od poniedziałku.
Audio
  • New Jersey legalizuje małżeństwa homoseksualne - korespondencja Doroty Wysockiej z Waszyngtonu (IAR)
New Jersey legalizuje małżeństwa homoseksualne
Foto: Glow Images/East News

Związki partnerskie osób tej samej płci były uznawane w New Jersey już od 2007 roku, teraz sąd legalizuje małżeństwa. Gubernator stanu uważał, że tę kwestię powinno się rozstrzygnąć w referendum, ale zapewnił, że uznaje orzeczenie sądu i od poniedziałku urzędnicy będą je wypełniać.
I już na ten dzień zaplanowano pierwsze ceremonie. Burmistrz miejscowość Newark udzieli pierwszego ślubu parze tej samej płci zaledwie minutę po północy.
Lokalne władze spodziewają się w nadchodzącym tygodniu zalewu wniosków o wyznaczenie terminu ceremonii.
New Jersey to 14. amerykański stan, który legalizuje małżeństwa tej samej płci. W przyszłym tygodniu tą samą kwestią zajmie się sąd stanu Nowy Meksyk, a nieco później Michigan.

''

IAR, bk

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2013-10-20 12:57 Zgłoś
Jak tak się dalej sprawybędą rozwijać, to za jakiś czas będzie można zawrzeć małżeństwo z krzesłem, albo ze świnią. Je nie jestem tak bardzo przeciw tym związkom, ale niech nie nazywają tego małżeństwem, niech sobie wymyślą jakieś nowe słowo, odpowiednie.

Czytaj także

USA: nowe prawa i przywileje dla par homoseksualnych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 18:46
Sąd Najwyższy tego kraju unieważnił cześć zapisów Ustawy o Obronie Małżeństwa i przywrócił małżeństwa homoseksualne w Kalifornii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama zadowolony z decyzji ws. małżeństw homoseksualnych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 21:08
Amerykański Sąd Najwyższy USA orzekł w środę, że małżeństwom homoseksualnym mają przysługiwać takie same prawa jak tradycyjnym. Tę decyzję z wielkim zadowoleniem przyjął prezydent Barack Obama.
rozwiń zwiń