X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraiński historyk Jarosław Hrycak laureatem Nagrody im. Jerzego Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 14:00
Ukraiński historyk został nagrodzony za książkę pt. "Prorok we własnym kraju. Iwan Franko i jego Ukraina (1856-1886)".
Jarosław Hrycak
Jarosław HrycakFoto: Christian Ganzer, Hamburg/Wikimedia Commons/CC

Kapituła Nagrody im. Jerzego Giedroycia doceniła w publikacji Jarosława Hrycaka to, że zawarta w niej biografia Iwana Franki wykracza poza ukraiński kontekst, a autor opisuje tę postać na tle historii tej części Europy, ale także procesu tworzenia się narodu ukraińskiego.
"Ta książka pokazuje postać stosunkowo mało znaną w Polsce, polityka, historyka, działacza polityczno-społecznego. Pokazuje tę postać na tle wydarzeń historycznych, na pograniczu wielkiej polityki, pograniczu kultur także. Pokazuje też emancypację i kultury, i narodu ukraińskiego - powiedziała sekretarz Kapituły Nagrody im. Jerzego Giedroycia prof. Iwona Hofman.

Ceremonia wręczenia nagrody ustanowionej w 2001 roku przez Uniwersytet Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego na tej uczelni. Laureata nie było na uroczystości, nagrodę odbierze w innym terminie.
Nagroda im. Jerzego Giedroycia przyznawana jest za badania nad dziedzictwem paryskiej "Kultury" lub za twórczą kontynuację przesłania Jerzego Giedroycia w dziedzinie nauki.
WSZYSTKO NA TEMAT REDAKTORA JERZEGO GIEDROYCIA I PARYSKIEJ KULTURY W SPECJALNYM SERWISIE POLSKIEGO RADIA>>>
Podczas inauguracji wręczono też Nagrodę Naukową "Marii Curie" przyznawaną corocznie przez UMCS za wybitne indywidualne lub zespołowe osiągnięcia i odkrycia naukowe. W tym roku nagrodę tę otrzymał zespół naukowców z Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS za "opracowanie przemysłowej technologii produkcji mutanazy - unikatowego enzymu skutecznego w walce z próchnicą zębów".
UMCS
Uniwersytet Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie został powołany 23 października 1944 r. dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego jako uczelnia państwowa z czterema wydziałami: lekarskim, przyrodniczym, rolnym i weterynaryjnym. W kolejnych latach powstawały nowe wydziały, a po kilku reorganizacjach z UMCS wydzieliły się dwie inne lubelskie uczelnie - Akademia Medyczna i Akademia Rolnicza - obecnie Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy.
Obecnie UMCS to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce. Ogółem na wszystkich typach studiów na 10 wydziałach studiuje tu ponad 22 tys. osób. Podczas tegorocznej rekrutacji przyjęto ponad 9,3 tys. osób. Uczelnia zatrudnia 1781 nauczycieli akademickich. Dotychczas wykształcenie na UMCS zdobyło około 210 tys. absolwentów.
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przesłanie Redaktora Jerzego Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 07:00
Mija 14 lat od śmierci wybitnego polityka i publicysty, twórcy oraz redaktora paryskiej "Kultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. Nowaka-Jeziorańskiego dla Instytutu Literackiego w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 13:30
Nagrodę we wrocławskim Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich odebrał z rąk prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza obecny dyrektor Instytutu Literackiego Wojciech Sikora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mija 107 lat od narodzin Jerzego Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2013 00:00
Portal polskieradio.pl przygotował specjalny serwis na temat polityka, publicysty, twórcy i redaktora paryskiej "Kultury", który przyszedł na świat 27 lipca 1906 roku w Mińsku.
rozwiń zwiń