X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Portugalia wznawia śledztwo ws. zaginięcia Madeleine McCann

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 15:40
Portugalia wznawia śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Brytyjska dziewczynka zniknęła z hotelu w regionie Algarve w 2007 roku. Sprawa odbiła się szerokim echem na całym świecie.
Audio
  • Portugalia wznawia śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Relacja z Lizbony Adriany Bakowskiej (IAR)
Mała Brytyjka zaginęła w 2007 roku w Portugalii
Mała Brytyjka zaginęła w 2007 roku w PortugaliiFoto: Waerfelu/Wikimedia Commons/CC

Ministerstwo spraw publicznych w Lizbonie ogłosiło, że decyzja o ponownym otwarciu śledztwa to efekt pracy policji śledczej, która zgromadziła nowy materiał dowodowy. Ze względu na dobro postępowania, resort nie zdradził jednak, o jakie dowody chodzi.

Madeleine McCann zniknęła z hotelowego apartamentu 7 maja 2007 roku wieczorem, kiedy jej rodzice jedli kolację w pobliskiej restauracji. Portugalska policja miała różne hipotezy: od porwania przez siatkę pedofilów po udział rodziców w zniknięciu dziewczynki.

Choć sprawy nie udało się wyjaśnić, a śledztwo zostało w 2008 roku umorzone, w mediach regularnie pojawiają się nowe spekulacje i komentarze. Własne śledztwo wszczęła także brytyjska policja.

Niedawno Scotland Yard ogłosił, że odkrył nowe, istotne wątki. Wspólnie z telewizją BBC stworzył film z rekonstrukcją wydarzeń, powstały także portrety pamięciowe osób, które mogły być zamieszane w tę sprawę. Medialne doniesienia wywołały ogromny odzew zwykłych ludzi, którzy przekazują funkcjonariuszom istotne ich zdaniem informacje.

 

''

IAR/MP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Madeleine McCann żyje? Policja bada nowe wątki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 07:33
Brytyjska dziewczynka zniknęła w tajemniczych okolicznościach w Portugalii ponad 6 lat temu. Jeśli żyje, ma dzisiaj 10 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjska policja: nowy pogląd na zaginięcie Madeleine McCann

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2013 16:13
W poniedziałek telewizja BBC wyemituje rekonstrukcję zdarzeń z 2007 roku, gdy w Portugalii zniknęła 3-letnia Madeleine McCann. Zniknięcie to było szeroko komentowane w światowych mediach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przełom w sprawie Madeleine McCann? BBC pokaże nowy film

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 11:24
Brytyjski Scotland Yard uważa, że odkrył nowe, istotne wątki w zagadce zniknięcia 3-letniej Madeleine McCann podczas wakacji w Portugalii w 2007 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaginięcie Madeleine McCann. Policja: nowe śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 06:36
Ponad sześć lat po tajemniczym zaginięciu Madeleine McCann, brytyjska policja zapewniła, że nie ustaje w poszukiwaniach dziewczynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaginięcie Madeleine McCann. Wielki odzew po filmie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 12:31
Ponad 300 zgłoszeń telefonicznych i 170 e-maili otrzymała policja brytyjska po nadaniu przez telewizję w poniedziałek rekonstrukcji zaginięcia w 2007 roku Madeleine McCann.
rozwiń zwiń