X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Syria zniszczyła infrastrukturę do produkcji broni chemicznej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 09:54
Jak poinformowała Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), to ważny krok na drodze do zniszczenia arsenału chemicznego tego państwa.
Audio
  • Sprzęt do produkcji broni chemicznej w Syrii zniszczony. Relacja Rafała Motriuka (IAR)
Broń chemiczna (gaz musztardowy) Zdjęcie ilustracyjne
Broń chemiczna (gaz musztardowy)/ Zdjęcie ilustracyjneFoto: US Government/Wikimedia Commons/CC

Jak podała agencja Reutera, eksperci Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) skontrolowali 21 z 23 [zadeklarowanych przez syryjskie władze] obiektów służących do produkcji broni chemicznej i mieszania jej komponentów. Z dwóch pozostałych, w związku z zagrożeniem, jakie stwarzały, wyniesiono wyposażenie, które następnie objęto kontrolą.
Według rzecznika Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej, Syria ma w swoim posiadaniu 1000 ton broni chemicznej, głównie sarinu i gazu musztardowego. Syryjska broń chemiczna ma być zniszczona do połowy przyszłego roku. Zakłada to porozumienie zawarte przez Stany Zjednoczone i Rosję w Genewie.
WOJNA W SYRII - zobacz serwis specjalny>>>
Władze Syrii zgodziły się na zniszczenie broni chemicznej, po tym jak w związku z atakiem chemicznym w Damaszku, państwa zachodnie zagroziły Syrii interwencją. Inspektorzy ONZ potwierdzili, że 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku doszło do ataku z użyciem sarinu. Amerykanie twierdzą, że w ataku zginęło niemal półtora tysiąca osób i oskarżają reżim Baszara al-Assada o dokonanie zbrodni.

"Nie jest żadną tajemnicą, że mamy dużo broni chemicznej. Jesteśmy krajem w stanie wojny, a część z naszych ziem była okupowana nawet przez 40 lat. Niezależnie od wszystkiego, armia syryjska jest gotowa, aby walczyć przy użyciu broni konwencjonalnej. Jeśli USA będą chciały znaleźć wymówkę do rozpoczęcia wojny, znajdą ją. Jest rosyjsko-syryjskie porozumienie w sprawie zniszczenia broni chemicznej. Jest światowa opinia publiczna, która sprzeciwia się atakowi na Syrię, a także przeciwnicy wojny w samych Stanach Zjednoczonych. Dzieje się tak, ponieważ nie ma uzasadnienia dla tego ataku."(x-news.pl/CNN)

Syria w połowie września przystąpiła do Konwencji o zakazie broni chemicznej, której organem wykonawczym jest Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW).

W wojnie domowej w Syrii od marca roku 2012 zginęło ponad 115 tysięcy ludzi. Liczba uchodźców zbliża się do 3 milionów.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Syria: początek obowiązywania konwencji o zakazie broni chemicznej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 06:26
Od poniedziałku obowiązuje Międzynarodowa Konwencja o zakazie broni chemicznej. Dokładnie 30 dni temu- 14 września- Damaszek zgłosił akces do konwencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finlandia: udaremniono przemyt uzbrojenia do Syrii

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 18:52
Trzech fińskich obywateli stanie przed sądem w Helsinkach odpowiadając za próbę przemytu do Syrii rosyjskiego uzbrojenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syria: bez przełomu ws. konferencji pokojowej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 16:01
Bez rezultatów zakończyły się rozmowy specjalnego wysłannika ONZ z prezydentem Syrii. Lakhdar Brahimi pojechał do Damaszku, by rozmawiać z prezydentem Baszarem al-Assadem o planowanej na listopad konferencji pokojowej w sprawie Syrii.
rozwiń zwiń