X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kraków: powstało pogotowie antygrafficiarskie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 20:02
Pogotowie tworzą mieszkańcy dzielnicy Kliny, którzy sami postanowili wypowiedzieć walkę osobom niszczącym fasady budynków.
Audio
  • Waldemar Domański pomysłodawca akcji "zamaluj graffiti" (IAR/P.Pawlica)
Kraków: uczestnicy akcji zamalowywania wulgarnych napisów na murach.
Kraków: uczestnicy akcji zamalowywania wulgarnych napisów na murach.Foto: Paweł Pawlica IAR

Mieszkańcy sami chwycili za pędzle, wałki i farby, bo mają dość wulgaryzmów na ścianach i bezczynności urzędników oraz służb porządkowych. Do sięgnięcia po pędzle nakłonił ich znany z wielu inicjatyw społecznych Waldemar Domański.

- Próbujemy pokryć wszystkie wulgaryzmy milczeniem farby. Na razie działamy na terenie naszej dzielnicy, ale zachęcamy wszystkich do działania. Każdy z nas ma w garażu jakieś resztki farby, które warto zagospodarować właśnie w ten sposób - twierdzi w rozmowie z IAR Domański.

Agata Bloswick, jedna z założycielek pogotowia antygrafficarskiego, zaznacza, że w ten sposób chciała pomóc właścicielom prywatnych budynków - Trudno oczekiwać od miasta, że znajdzie na ten cel środki. Trudno też oczekiwać, że właściciele bez końca będą wydawać pieniądze na farby. Nasz plan jest taki, że będziemy w miarę czasu i naszych możliwości im w tym pomagać.

W ubiegłym roku w budżecie Krakowa na usuwanie napisów na murach wygospodarowano zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zarzut bezczynności służb odpiera podinspektor Mariusz Ciarka - Tylko w ostatnim czasie zatrzymaliśmy 50-ciu grafficarzy, którzy odpowiedzą teraz za swoje czyny - mówi rzecznik małopolskich policjantów. Według deklaracji krakowskiej kurii, która wyraziła zainteresowanie akcją mieszkańców na lekcjach religii księża będą zwracać uwagę dzieciom na szkodliwość pisania po ścianach budynków oraz informować, że również jest to grzechem.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

mc

Zobacz więcej na temat: Kraków mural przestępczość
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja szuka sprawców zniszczenia muralu z papieżem Janem Pawłem II

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 17:36
Krakowska policja pod nadzorem prokuratury sprawdzi, czy doszło do obrażenia uczuć religijnych poprzez napisy na muralu przedstawiającym wizerunek Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słynny graficiarz zatrzymany przez policję

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 18:03
Hiszpańska policja ujęła - największego graficiarza, malującego wagony metra, posługującego się pseudonimem Lose
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to zamach na fundusze odnowy zabytków Krakowa?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 20:54
Od 1985 roku istnieje ustawa O Narodowym Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa. Dzięki niej do dziś zabytki Krakowa odzyskują swoją świetność. Czy teraz Kraków straci dotacje na renowację zabytków.
rozwiń zwiń