X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francja: kilka tysięcy ciężarówek zablokowało autostrady

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 17:34
Kierowcy protestowali przeciwko proponowanemu "podatkowi ekologicznemu" (fr. Ecotaxe), który władze chciałyby nałożyć na pojazdy ciężarowe.
Audio
  • Francja - protest kierowców ciężarówek przeciwko eko-podatkowi - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Kilka tysięcy ciężarówek blokowało w sobotę francuskie autostrady
Kilka tysięcy ciężarówek blokowało w sobotę francuskie autostradyFoto: PAP/ EPA/CAROLINE BLUMBERG

Socjalistyczny rząd zawiesił w październiku wprowadzenie tego podatku, ale nie zrezygnował z niego całkowicie. Przeciwko temu dodatkowemu obciążeniu finansowemu organizowanych było wiele protestów, zwłaszcza w Bretanii. Zdarzały się akty wandalizmu i przemocy, niszczono ustawione już wtedy, ale nieczynne rejestratory przejazdu ciężarówek.

Francuski resort spraw wewnętrznych oszacował, że w sobotnim proteście uczestniczyło ok. 2,1 tys. ciężarówek. Organizatorzy mówią o 4 tysiącach. W Paryżu i okolicach w proteście uczestniczyło ok. 230 pojazdów.

Premier: przyjęcie podatku nieuniknione

Transportowcy domagają się od władz ostatecznego zrezygnowania z Ecotaxe. Z inicjatywą wprowadzenia "ekopodatku" wystąpił poprzedni prawicowy prezydent Nicolas Sarkozy, argumentując, że zwiększy on atrakcyjność transportu wodnego i kolejowego oraz zapewni budżetowi państwa miliard euro rocznie. Po wygraniu wyborów prezydenckich w maju 2012 roku Francois Hollande postanowił dalej forsować ten podatek, w czym wspierali go współtworzący koalicję rządową Zieloni.

Premier Jean-Marc Ayrault zapowiedział, że mimo protestów jest zdecydowany na wprowadzenie nowego podatku. Szef rządu zapewnił, że wysłucha wszystkich opinii i weźmie pod uwagę sugestie w tej sprawie, stąd pewne opóźnienie w realizacji projektu, ale jego przyjęcie jest nieuniknione.

IAR,PAP,kh

''

Zobacz więcej na temat: Francja motoryzacja protest
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: trybunał krytykuje wysokie opłaty za autostrady

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 09:30
Zajmujący się sprawami finansów państwa i jego instytucji trybunał podkreślił, że władze nie reagują na bezustanne podnoszenie opłat autostradowych przez zarządzające nimi konsorcja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: po kolejarzach strajkują kontrolerzy lotów

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 08:16
Zakończony właśnie strajk francuskich kolejarzy nie spowodował większych utrudnień. Teraz akcję protestacyjną zaczynają kontrolerzy lotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest licealistów we Francji. Sprzeciwiają się deportacji

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:44
Kilkanaście szkół licealnych w Paryżu jest zablokowanych przez zbuntowanych uczniów po ekstradycji dwojga nastolatków z Francji.
rozwiń zwiń