X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Watykan: nowy sekretarz stanu Pietro Parolin rozpoczyna pracę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 09:11
Najbliższy współpracownik papieża będzie także jego sąsiadem, ponieważ obaj mieszkają w Domu św. Marty, czyli hotelu, w którym dotychczas zatrzymywali się przybywający na krótko do Watykanu dostojnicy kościelni spoza Rzymu.
Audio
  • Pietro Parolin obejmuje funkcję sekretarza stanu w Watykanie - relacja Marka Lehnerta (IAR)
Bazylika Św. Piotra w Watykanie
Bazylika Św. Piotra w WatykanieFoto: Przemysław Goławski/PR

58-letni arcybiskup Pietro Parolin powrócił do Rzymu po czterech latach spędzonych w Wenezueli w charakterze nuncjusza apostolskiego. Wcześniej przez siedem lat był zastępcą szefa dyplomacji Stolicy Apostolskiej. Jego nominację na sekretarza stanu ogłoszono 31 sierpnia.
Franciszek wyznaczył wtedy datę objęcia przez niego urzędu oraz pożegnania jego poprzednika, kardynała Tarcisio Bertone. Uroczystość odbyła się 15 października, jak planowano, ale bez arcybiskupa Parolina. Musiał on wtedy poddać się operacji i przebywał w Padwie. Do Watykanu przybył dopiero w ubiegłą sobotę, a poniedziałek jest jego pierwszym dniem w nowej pracy.
Rzecznik papieski poinformował, że sekretarz stanu na razie będzie mieszkać w Domu św. Marty. Podobnie mówił na początku pontyfikatu Franciszka. Nikt nie przypuszcza, by arcybiskup Parolin nie wziął z niego przykładu i zamieszkał któregoś dnia w Pałacu Apostolskim.

''

IAR, bk

Zobacz więcej na temat: papież Franciszek Watykan
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek ostro krytykuje dwulicowych chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 14:42
Papież Franciszek potępił w poniedziałek dwulicowość chrześcijan i deprawację, do jakiej prowadzi brak skruchy za grzechy. Mówił o tym podczas mszy, którą odprawił rano w kaplicy swojej rezydencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez kirasjerów na koniach, tylko z eskortą na motocyklach

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 15:04
W samochodzie, którym jeździ codziennie i w zwykłej papieskiej sutannie. Bez ozdób. Bez zbytecznego ceremoniału - właśnie tak wyglądała wizyta Franciszka u prezydenta Włoch Giorgio Napolitano w pałacu na rzymskim Kwirynale.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersyjne słowa? Wywiad z Franciszkiem usunięty

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 13:59
Stolica Apostolska postanowiła usunąć ze swej oficjalnej strony internetowej rozmowę założyciela dziennika "La Repubblica" Eugenio Scalfariego z papieżem Franciszkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież polecił wiernym duchowe lekarstwo z Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 15:12
Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie w niedzielę papież Franciszek polecił wszystkim "duchowe lekarstwo", czyli miserikordynę, która powstała w Polsce. W opakowaniu przypominającym preparat medyczny znajduje się różaniec i obrazek Jezusa Miłosiernego.
rozwiń zwiń