X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bangladesz: nowe protesty pracowników odzieżówki. Nie działa 140 fabryk

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 16:07
Kilka tysięcy osób zatrudnionych w zakładach odzieżowych demonstrowało w poniedziałek przeciwko nowym płacom minimalnym - poinformowała banglijska policja. W wyniku protestów 140 fabryk tego dnia stanęło w Bangladeszu.
Bangladesz: nowe protesty pracowników odzieżówki. Nie działa 140 fabryk
Foto: flickr.com/Rajiv Ashrafi

Do gwałtownych zajść doszło w Ashulii pod stołeczną Dhaką, gdzie znajduje się wiele zakładów tekstylnych znanych zachodnich firm, oraz w Gazipur na północ od stolicy.
- Co najmniej 10 tysięcy pracowników manifestowało w Konabari w okręgu Gazipur. Rzucali kamieniami w policję. Odpowiedzieliśmy gumowymi kulami i gazem łzawiącym  - powiedział agencji AFP rzecznik policji.
Niedawno rząd postanowił podnieść płacę minimalną o 76 proc. do równowartości 68 dolarów miesięcznie, co i tak nadal jest najniższą płacą minimum na świecie. Robotnicy domagali się 100 dolarów. Niektórzy właściciele fabryk zmniejszyli swym pracownikom dodatki na transport i posiłki.
Choć banglijski przemysł odzieżowy co roku zarabia na eksporcie ponad 20 mld dolarów, jego robotnicy należą do najniżej opłacanych na świecie, a warunki pracy urągają podstawowym zasadom bezpieczeństwa. Uwagę na sytuację w przemyśle odzieżowym Bangladeszu zwróciła kwietniowa katastrofa budowlana w Savar pod Dhaką, gdzie zawalił się kilkupiętrowy budynek z licznymi zakładami odzieżowymi, grzebiąc pod gruzami ponad 1100 ludzi.

Bangladesz jest drugim po Chinach producentem odzieży na świecie; jest ona wysyłana głównie do USA i Europy. Sektor ten zatrudnia 4 mln robotników, głównie kobiet. (PAP)

''

PK

Zobacz więcej na temat: Bangladesz dhaka protest
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katastrofa w Bangladeszu. Rośnie liczba ofiar

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 08:45
Do 160 zwiększyła się liczba śmiertelnych ofiar katastrofy budowlanej w Bangladeszu. Około tysiąca osób trafiło do szpitali
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fabryki w Bangladeszu wracają do pracy po katastrofie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 11:56
Światowi producenci odzieży wymogli na rządzie w Dhace deklaracje dotyczące poprawy bezpieczeństwa w bangladeskich fabrykach. Zakłady mogą więc wznowić produkcję
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożar fabryki odzieży w Bangladeszu. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 08:28
Co najmniej dziewięć osób zginęło a pięćdziesiąt zostało rannych w pożarze, który wybuchł w fabryce odzieży w Bangladeszu. To kolejna taka tragedia w tym kraju. W kwietniu w podobnym pożarze zginęło ponad tysiąc osób.
rozwiń zwiń