X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gazprom wstrzymuje rozbudowę Gazociągu Północnego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 17:31
Powodem decyzji konsorcjum Nord Stream, należącego w dużej części do Gazpromu, jest spadek popytu na rosyjski gaz.
Gazprom wstrzymuje rozbudowę Gazociągu Północnego
Foto: Wikimedia Commons/CC

Stany Zjednoczone niespodziewanie przekształciły się z wielkiego importera gazu w eksportera błękitnego paliwa, rosnącego w potęgę. Stało się to dzięki odkryciom zasobów gazu łupkowego i opanowaniu przez Amerykanów technologii jego eksploatacji.

Zmiany w tej dziedzinie następują błyskawicznie, można je było zauważyć na światowym rynku paliw nawet w ostatnich 12 miesiącach. Dzięki nim Europa, która była coraz bardziej zależna od dostaw rosyjskiego gazu, może teraz kupować tańszy m.in. amerykański gaz.

Tymczasem Gazprom planował położenie dwóch kolejnych rur gazociągu na dnie Bałtyku. Miały one łączyć rosyjski terminal gazowy niedaleko Petersburga z brzegiem niemieckim. Myślano też o odgałęzieniu do Wielkiej Brytanii, liczono na zainteresowanie Szwecji kupnem gazu. Koszt nowych nitek gazociągu, bez odgałęzienia do brzegów angielskich obliczano niemal na 7 miliardów euro. Proponowano nawet budowę gazoportu, z którego rosyjski gaz w ciekłej już postaci miał płynąć do Stanów Zjednoczonych. Według szwedzkich komentatorów, te plany mają już tylko wartość archiwalną.

mc

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja chce być monopolistą na rynku gazu w UE

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 15:19
Rosyjski analityk krytykuje propozycje amerykańskiego senatora Richarda Lugara, by Stany Zjednoczone zaczęły eksportować gaz łupkowy do Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA zamyka stare elektrownie jądrowe przez tani gaz z łupków

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 11:59
W USA do końca roku zostaną zamknięte cztery elektrownie jądrowe. Jedną z przyczyn jest konkurencja taniego gazu łupkowego używanego do produkcji prądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W przyszłym roku USA prześcigną Rosję w wydobyciu ropy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 13:45
W "Świecie w Jedynce": dzięki eksploatacji złóż łupkowych, w połowie przyszłego roku Stany zjednoczone prześcigną Rosję w wydobyciu ropy naftowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina podpisała umowę na wydobycie gazu łupkowego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 17:10
Władze w Kijowie podpisały umowę z amerykańskim koncernem Chevron. Firma będzie wydobywać gaz w zachodniej części kraju, w obwodach iwano - frankowskim i lwowskim.
rozwiń zwiń