X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złote Mikrofony Polskiego Radia przyznane! Poznaj laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 22:34
Barbara Marcinik, Beata Płomecka, Zbigniew Krajewski, Wiesław Szala oraz Marek Zwyrzykowski zostali tegorocznymi laureatami najważniejszej nagrody przyznawanej przez Polskie Radio - Złotego Mikrofonu. Hanna Banaszak otrzymała Honorowy Złoty Mikrofon.
Audio
  • Zbigniew Krajewski o swoich doświadczeniach dziennikarskich (IAR)
  • Beata Płomecka o pracy korespondenta (IAR)
  • Marek Zwyrzykowski o Złotym Mikrofonie (IAR)
  • Wiesław Szala o pracy realizatora dźwięku (IAR)
  • Andrzej Siezieniewski o laureatach Złotych Mikrofonów (IAR)
  • Barbara Marcinik o Złotym Mikrofonie (IAR)
  • Hanna Banaszak po otrzymaniu Honorowego Złotego Mikrofonu (IAR)
  • Złote Mikrofony przyznane - relacja Karola Tokarczyka (IAR)
Laureaci Złotych Mikrofonów z prezesem Polskiego Radia
Laureaci Złotych Mikrofonów z prezesem Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Barbarę Marcinik wyróżniono Złotym Mikrofonem "za przybliżanie w tysiącach audycji ludzi kultury, pokazywanie ich dorobku, życiowych pasji w sposób niekonwencjonalny, w rozpoznawalnym stylu i wielkiej kulturze prowadzenia". Beatę Płomecką nagrodzono "za mistrzowskie relacjonowanie złożonych wydarzeń europejskich, rzetelność i dociekliwość w pracy korespondenta, wszechstronność dziennikarskich zainteresowań połączoną z doskonałym warsztatem twórcy radiowego". Zbigniew Krajewski został uhonorowany "za szczególną sumienność w realizacji celów Redakcji i Polskiego Radia, za wyjątkowy kontakt ze słuchaczami audycji prowadzonych na żywo oraz za gust, dbałość o czystość języka polskiego i najwyższej próby profesjonalizm".

Wiesław Szala "za absolutny profesjonalizm i zagwarantowanie słuchaczom Polskiego Radia - zawsze i wszędzie - dźwięku najwyższej jakości", a Marek Zwyrzykowski "za wielkie zaangażowanie w pracy dziennikarskiej, ogromną wiedzę na temat muzyki współczesnej, szczególnie elektronicznej, i poszukiwanie często nieortodoksyjnych wątków w różnych kierunkach stylistycznych sztuki dźwięków, za życzliwość i serdeczność wobec artystów".

Uroczystość odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Nagrody wręczyli Andrzej Siezieniewski, prezes Zarządu Polskiego Radia, oraz Janusz Kukuła, główny reżyser Teatru Polskiego Radia - przewodniczący Kapituły Złotego Mikrofonu, która wyłoniła tegorocznych laureatów.

Laureaci
Laureaci Złotych Mikrofonów, fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ponadto Zarząd Polskiego Radia postanowił przyznać Honorowy Złoty Mikrofon Hannie Banaszak "za ponadczasową elegancję wykonania, niepowtarzalny styl i dobór repertuaru. Za wyjątkowy głos, którego barwa i ciepło ogrzewają serca najbardziej wymagających słuchaczy". Koncertu artystki, który zwieńczył poniedziałkową galę, będzie można wysłuchać na antenie Radiowej Jedynki 4 stycznia 2014 r.

Nagrody Polskiego Radia

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu powołuje Zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu.

Złote
Złote Mikrofony Polskiego Radia, fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym - pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia - za wybitne zasługi dla radia publicznego.

Polskie Radio/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak