X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież Franciszek modli się za ofiary księży pedofilów na Dominikanie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 17:08
Z powodu oskarżeń o pedofilię latem papież Franciszek odwołał ze stanowiska nuncjusza apostolskiego w tym kraju arcybiskupa Józefa Wesołowskiego.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Radio Watykańskie ogłosiło treść napisanego przed prawie miesiącem listu papieża do kardynała Nicolasa de Jesusa Lopeza Rodrigueza z Dominikany w związku z objęciem stanowiska nuncjusza apostolskiego w tym kraju przez arcybiskupa Judę Thaddeusa Okolo z Nigerii .
W liście tym Franciszek zwrócił się do arcybiskupa Santo Domingo: "Chcę cię zapewnić, drogi bracie, że w moich modlitwach bardzo głęboko obecny jest umiłowany Lud Boży pielgrzymujący w Republice Dominikańskiej, a zwłaszcza ci, którzy cierpią z powodu grzechów ludzi Kościoła".
Papież dodał: "Raz jeszcze chciałbym powtórzyć zobowiązanie, jasno i odważnie, że ofiary tych błędów zawsze będą brane w obronę i chronione w taki sposób, by wypełniła się sprawiedliwość we wszystkich jej aspektach".
Odwołanie Wesołowskiego
Franciszek odwołał w trybie pilnym arcybiskupa Józefa Wesołowskiego z urzędu nuncjusza w sierpniu. Skandal z udziałem polskiego arcybiskupa wybuchł , gdy dominikańska telewizja pokazała dostojnika, odwiedzającego w stolicy kraju miejsca, znane z prostytucji nieletnich.
W watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary trwa postępowanie w sprawie zarzutów wobec polskiego hierarchy. Do czasu jego zakończenia Watykan nie podaje żadnych informacji w tej sprawie. Nie wiadomo, gdzie abp Wesołowski przebywa.

Dominikańskie władze wysłały do Watykanu dokumentację w sprawie podejrzeń o seksualne nadużycia byłego nuncjusza, abp. Józefa Wesołowskiego. x-news.pl, CO SIN NOTICIAS
Zarzuty pedofilii postawiono też księdzu Wojciechowi Gilowi, który pracował na Dominikanie. W sprawie ks. Gila są prowadzone dwa śledztwa - w Polsce i na Dominikanie. Duchowny przebywa w okolicach Krakowa. Nie został zatrzymany, a jedynie pouczony przez policję, że jest na wniosek Dominikany poszukiwany przez Interpol. Duchowny nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Twierdzi, że mógł paść ofiarą prowokacji mafii narkotykowej.
Sprawa księdza Gila. x-news.pl, CO CARACOL
Kościół walczy z pedofilią
Na początku października episkopat przyjął trzy aneksy do zatwierdzonych w ubiegłym roku wytycznych na temat procedur reagowania na przypadki pedofilii wśród duchownych.
Jak wyjaśnił sekretarz generalny episkopatu bp Wojciech Polak, pierwszy aneks dotyczy pomocy ofiarom pedofilii, drugi procedury postępowania w kontekście prawa kanonicznego i karnego, trzeci - formacji i profilaktyki w przygotowaniu do kapłaństwa. - Istotą naszego działania jest ta świadomość: zero tolerancji dla pedofilii i pomoc ofiarom - zapewnił bp Polak.
Sekretarz episkopatu poinformował także, że biskupi przyjęli w środę odrębny dokument o zasadach prewencji wobec przypadków pedofilii, jakie mogą się zdarzyć w Kościele. Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski przewiduje, że biskupi mają informować i zachęcać poszkodowanych przez duchownych do tego, by niezależnie od procedur kościelnych składali oni zawiadomienia w prokuraturze.

x-news.pl, TVN24
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pedofilia w Kościele. Gdzie jest arcybiskup Wesołowski?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 08:47
O byłym nuncjuszu apostolskim na Dominikanie wiadomo tylko tyle, że jest gdzieś w Watykanie. Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej odmawiają jakichkolwiek komentarzy na temat przyszłości arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, pierwszego tak wysokiego rangą dostojnika kościelnego, któremu zarzucono czyny pedofilskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arcybiskup brał narkotyki? Sensacyjne zeznania księdza

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 22:15
Nie tylko pedofilia, ale i narkotyki. Dominikańska telewizja dotarła do materiałów śledczych z tego kraju w sprawie arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, byłego nuncjusza apostolskiego na tej wyspie.
rozwiń zwiń