X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Microsoft broni się przed inwigilacją służb specjalnych?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 18:08
Amerykańska firma planuje wprowadzenie szyfrowania danych przesyłanych przez internet. Podobne działania podjęły inne firmy informatyczne: Google i Yahooo.
Audio
  • Microsoft zabezpiecza się przed inwigilacją? Z Waszyngtonu Marek Wałkuski (IAR)
Microsoft broni się przed inwigilacją służb specjalnych?
Foto: sxc.hu

Z dokumentów wykradzionych przez byłego współpracownika wywiadu USA Edwarda Snowdena wynika, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) jest w stanie przechwytywać wewnętrzną komunikację Google i Yahoo. Jest to równoznaczne z dostępem do kont setek milionów użytkowników tych portali.

Niedawno okazało się też, że służby specjalne USA mogą mieć dostęp do serwisów internetowych Microsoft. I choć przedstawiciele tej firmy przyznają, że nie mają jednoznacznych dowodów na inwigilację, zamierzają wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia. Chodzi o szyfrowanie komunikacji w wewnętrznej sieci Microsoftu. Decyzje w sprawie wyboru technologii szyfrującej mają zapaść w tym tygodniu.

Podobne zabezpieczenia wprowadzają Google, Yahooo, Facebook oraz inne firmy. I choć szyfrowanie danych nie stanowi stuprocentowego zabezpieczenia, znacznie utrudnia inwigilację zarówno służbom wywiadowczym jak i działającym w internecie oszustom.

Deklaracje Microsoftu brzmią jednak mało wiarygodnie. Z dokumentów udostępnionych przez Snowdena wynika, że Microsoft dopomógł NSA obejść swoje własne zabezpieczenia, dzięki czemu agencja mogła przechwytywać czaty na portalu Outlook.com jeszcze przed jego oficjalnym zainaugurowaniem w lutym br.

Więcej o aferze PRISM - czytaj tu>>>

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Organizacje pozarządowe wysłały do władz 100 pytań w sprawie afery PRISM

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 21:46
Pytania, których autorami są członkowie Fundacji Panoptykon, Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, zostały wysłane do 19 najważniejszych instytucji publicznych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne informacje o amerykańskich podsłuchach w Europie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 14:25
Najnowsze doniesienia dotyczące inwigilacji przez NSA polityków i osób prywatnych były jednym z tematów wtorkowej audycji "Więcej świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Snowden nie może liczyć na prawo łaski w USA

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 11:21
Biały Dom i liderzy komisji ds. wywiadu w amerykańskim Kongresie odrzucili prośbę byłego pracownika Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena o złagodzenie kary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft, Google i Facebook: nie udostępnialiśmy danych służbom specjalnym

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 07:26
Przedstawiciele koncernów Microsoft, Google i Facebook odrzucili oskarżenia, że ich firmy zapewniały amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) bezpośredni dostęp do ich serwerów i danych użytkowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seremet: nie będzie polskiego śledztwa ws. PRISM

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 15:06
Prokurator generalny Andrzej Seremet odpowiedział w ten sposób na apel Rzecznik Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz o śledztwo ws. domniemanego inwigilowania polskich obywateli i władz przez amerykańskie służby za pomocą systemu PRISM.
rozwiń zwiń