Śląsk: zginął górnik w Czechowicach - Dziedzicach

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 06:20
Górnik pracował przy obsłudze przenośnika taśmowego. Zginął w nocy z czwartku na piątek w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach - Dziedzicach. Mężczyzna miał 24 lata.
Śląsk: zginął górnik w Czechowicach - Dziedzicach
Foto: Glow Images/East News

Wypadek wydarzył się na poziomie 556 m,  w czasie próbnego rozruchu przenośnika po wymianie uszkodzonej części. Mężczyzna miał rozległe obrażenia klatki piersiowej.

Na miejscu są przedstawiciele Okręgowego i Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach. Badają przyczyny zdarzenia.

Większościowym właścicielem Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia jest czeski Energetyczny i Przemysłowy Holding (EPH), działający, oprócz Czech, także m.in. w Słowacji i w Niemczech. Głębinowa kopalnia Silesia jest położona ok. 30 km od granicy polsko-czeskiej.

Zmarły górnik jest 21. śmiertelną ofiarą w górnictwie w tym roku. W całym ubiegłym roku zginęło 28 górników,  z czego 22 w kopalniach węgla kamiennego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robotnicy uwięzieni. Wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 08:56
Trwa akcja ratownicza - docierania do trzech pracowników zewnętrznej firmy uwięzionych 320 metrów pod ziemią w kopalni Mysłowice-Wesoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadek w kopalni w Polkowicach. Trzech górników rannych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 17:09
Górnicy zostali niegroźnie ranni podczas robót strzałowych w należących do KGHM Polska Miedź Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice - poinformowała rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego Jolanta Talarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Silne wstrząsy w kopalni Piekary. Ranni górnicy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 16:08
Silne wstrząsy w kopalni Piekary w Piekarach Śląskich. Poszkodowanych zostało pięciu górników - poinformował rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej.
rozwiń zwiń