X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dzień Gniewu". Palestyńczycy protestują

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 10:00
15 osób rannych i 28 zatrzymanych - to bilans protestów w Izraelu i na terytoriach palestyńskich. W sobotę wieczorem podczas tak zwanego Dnia Gniewu, tysiące Palestyńczyków protestowały przeciwko planom wysiedlenia beduinów z pustyni Negew.
Audio
  • O szczegółach z Jerozolimy - specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski (IAR)
Pustynia Negew, Izrael
Pustynia Negew, IzraelFoto: Magdalena Matasek/PR

Jak informuje z Jerozolimy specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, najliczniejszą demonstrację zorganizowano w wiosce Hura na pustyni Negew. Palestyńscy beduini obrzucili izraelską policję kamieniami, a funkcjonariusze odpowiedzieli armatkami wodnymi i gazem łzawiącym. Na ulice wyszli też Palestyńczycy mieszkający w izraelskiej Hajfie, a także w Gazie i we wschodniej Jerozolimie.

Ogromny problem prawny

Powodem protestów jest plan wysiedlenia co najmniej 40 tysięcy palestyńskich beduinów z pustyni Negew. Izrael chce wybudować tam żydowskie osiedla - choć w świetle międzynarodowego prawa osadnictwo na terenach palestyńskich jest nielegalne. Wielokrotnie stawało się powodem krytyki Izraela na świecie.

Z kolei beduini stanowią na całym Bliskim Wschodzie ogromny problem prawny. Na pustyni Negew byli obecni jeszcze przed utworzeniem Izraela i twierdzą, że ziemia ta jest ich własnością. Ponieważ jednak prowadzą półkoczowniczy tryb życia, trudno jest im udowodnić w sądach prawo do ziem, na których budują swoje wioski.

Peter Gabriel przeciwny

Plan zagospodarowania pustyni Negew jest dyskutowany w izraelskim parlamencie, Knesecie. W tej sprawie zaplanowano jeszcze dwa głosowania. Przeciwko pomysłowi list otwarty napisali między innymi muzyk Peter Gabriel i aktorka Julie Christie.

Zobacz galerię Dzień na Zdjęciach>>>

IAR/Wojciech Cegielski/kh

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Palestyńczycy chcą przyspieszenia rozmów z Izraelem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 10:39
Władze Autonomii Palestyńskiej chwalą zawartą w niedzielę umowę nuklearną z Iranem. Ich zdaniem to szansa na postęp w negocjacjach pokojowych z Izraelem w sprawie utworzenia na Zachodnim Brzegu państwa palestyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran nie chce rozmów z Izraelem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 18:44
Kolejny zgrzyt w sprawie umowy nuklearnej z Iranem. Minister spraw zagranicznych Iranu oświadczył, że jego kraj nie chce negocjować przy jednym stole z Izraelem. Z kolei Izrael naciska na to, aby móc brać udział w pracach wspólnoty międzynarodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzień Gniewu". Palestyńczycy protestują

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 10:00
15 osób rannych i 28 zatrzymanych - to bilans protestów w Izraelu i na terytoriach palestyńskich. W sobotę wieczorem podczas tak zwanego Dnia Gniewu, tysiące Palestyńczyków protestowały przeciwko planom wysiedlenia beduinów z pustyni Negew.
rozwiń zwiń