X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraina: setki tysięcy ludzi manifestuje na kijowskim Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 13:52
Protestujący krzyczą: "Precz z bandą!", a także inne hasła wzywające do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza.
Audio
  • Jarosław Kaczyński na kijowskim Majdanie. (IAR)
  • Setki tysięcy ludzi manifestuje na kijowskim Majdanie. Relacja Piotra Pogorzelskiego z Kijowa (IAR)
Manifestacja w Kijowie na Majdanie
Manifestacja w Kijowie na MajdanieFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Demonstranci wyrażają też swój sprzeciw wobec działań milicji i oddziałów specjalnych Berkut, które w sobotę brutalnie rozpędziły ludzi manifestujących na Majdanie, czyli placu Niepodległości.

Do zebranych na Majdanie przemówił miedzy innymi szef opozycyjnej partii "Udar" Witalij Kliczko. - Skradziono nam nadzieję, oszukano nas - powiedział były bokser a obecnie polityk. Dodał, że rząd powinien podać się do dymisji. "Dymisja, dymisja" - skandował tłum.

Ze specjalnie ustawionego podestu do ludzi przemawiają też zagraniczni politycy. Wśród nich są: prezes Prawa i Sprawiedliwości Lech Kaczyński, doradca prezydenta Komorowskiego Henryk Wujec i eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz.

x-news.pl, TVN24
Atak na budynki rządowe

Niewielkie grupy demonstrantów atakują budynki rządowe. Organizatorzy manifestacji nie wykluczają, że są to prowokatorzy i apelują o spokój.
Kijowski ratusz został obrzucony kamieniami, wybito w nim kilka szyb na parterze. Demonstranci próbowali wtargnąć do budynku. Wśród nich była działaczka pozarządowa Tetiana Czornowoł, która przypomniała, że władze od ponad roku nie chcą zorganizować w Kijowie wyborów mera, obawiając się przegranej.
Grupa demonstrantów z radykalnej, marginalnej organizacji Bractwo próbowała wedrzeć się na teren siedziby prezydenckiej administracji. Milicja użyła granatów hukowych. Demonstranci ruszyli też w stronę siedziby rządu. Na podwórku budynku są funkcjonariusze oddziałów specjalnych Berkut.

Opozycja zapowiadała, że demonstracja będzie pokojowa. Przyszły na nią także rodziny z dziećmi i starsi ludzie. Tymczasem ukraińskie MSW wydało oświadczenie, w którym ostrzega, że każda próba wywołania niepokojów spotka się z adekwatną reakcją.
W sobotę, w wyniku akcji oddziałów specjalnych milicji, Berkut, zostało rannych co najmniej 30 osób, w tym dwóch Polaków. Funkcjonariusze bili nawet osoby leżące na ziemi.

O sytuacji na Ukrainie - czytaj tu>>>

Protesty na Ukrainie rozpoczęły się 21 listopada, kiedy to rząd ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Podpisanie miało nastąpić na ubiegłotygodniowym szczycie partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Prezydent Wiktor Janukowycz przekonuje tymczasem w oficjalnym oświadczeniu, że zrobi wszystko, by przyspieszyć proces zbliżenia Kijowa do Brukseli. Zaznacza jednak, że Ukraińcy muszą być traktowani jak równoprawni partnerzy. Prezydent przekonuje, że równowaga w integracji Ukrainy ze Wspólnotą Europejską leży w interesie narodowym. Wiktor Janukowycz przedstawił swoje stanowisko w oświadczeniu upamiętniającym referendum, w wyniku którego Ukraina odłączyła się od Związku Radzieckiego. Głosowanie powszechne odbyło się 1 grudnia 1991 roku.

mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2013-12-01 14:51 Zgłoś
W telewizji widać, że jest tam mnóstwo czerwono czarnych banderowskich flag. To jest obrzydliwe, ja nie chcę banderowskich zbrodniarzy w Europie! Niemcy nie noszą na wiecach hitlerowskich flag z hakenkrojcami.

Czytaj także

Kliczko prosi Zachód o sankcje wobec Janukowycza

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 10:15
Lider prozachodniej partii Udar Witalij Kliczko apeluje do USA i UE o objęcie sankcjami personalnymi prezydenta Ukrainy. Zapowiada blokadę parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiktor Janukowycz potępił atak milicji na Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 19:57
Prezydent Ukrainy jest oburzony porannymi wydarzeniami na placu Niepodległości w Kijowie. Oświadczenie zamieszczono na stronie internetowej głowy państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński przybył do Kijowa. Chce wesprzeć opozycję

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 11:24
Przyjechaliśmy, żeby wesprzeć dążenia społeczeństwa ukraińskiego do integracji z Unią Europejską, dążenia do tego, żeby być razem - powiedział Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz Moskwy ws. Ukrainy: nie powiodła się izolacja Rosji

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 11:43
Tak o niedawnym szczycie Partnerstwa Wschodniego napisał na swoim blogu szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: rozpoczęła się wielka manifestacja w Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 12:04
W proeuropejskiej i antyrządowej demonstracji bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób i ludzi wciąż przybywa.
rozwiń zwiń