X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kard. Stanisław Dziwisz zaprosił patriarchę Cyryla na Światowe Dni Młodzieży 2016

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 20:55
Kardynał Stanisław Dziwisz zaprosił patriarchę Moskwy i Wszechrusi Cyryla do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
Audio
  • Kardynał Stanisław Dziwisz o zaproszeniu patriarchy Cyryla na Światowe dni Młodzieży w Krakowie (IAR)
Cyryl I
Cyryl I Foto: Wikipedia/CC/Serge Serebro, Vitebsk Popular News

Zaproszenie zostało przekazane w niedzielę przewodniczącemu Wydziału Zagranicznego Patriarchatu Cerkwi Rosyjskiej metropolicie Hilarionowi. Jak powiedział metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz, jego wielkim pragnieniem byłoby, by spotkało się ono z pozytywną odpowiedzią.
- To są nasze życzenia, może jeszcze więcej niż życzenia. Byłoby to wydarzenie, ponieważ przyjedzie cały świat do Krakowa, a jeśli przyjechałby patriarcha, to oczywiście byłby przyjęty z wielkim entuzjazmem - powiedział kard. Dziwisz. - Patriarcha jest oczekiwany z wielkim entuzjazmem i jest to pragnienie wielu ludzi - dodał.
"Patriarcha Cyryl lubi Polskę"
Metropolita Hilarion nie mógł potwierdzić, czy głowa rosyjskiego kościoła prawosławnego przyjedzie do Krakowa. Zaznaczył, że patriarcha Cyryl bardzo lubi Polskę i bywał tu wielokrotnie będąc jeszcze metropolitą.

Hilarion zapytany, czy podczas ewentualnej wizyty patriarchy na Światowych Dniach Młodzieży mogłoby dojść do jego spotkania z papieżem Franciszkiem odpowiedział, że nie wyklucza, iż do takiego spotkania może dojść jeszcze przez ŚDM. - My w naszych wzajemnych kontaktach nie rozmawiamy o czasie i miejscu tego spotkania, a poruszamy kwestie dotyczącego treści takiego spotkania - powiedział.
Przewodniczący Wydziału Zagranicznego Patriarchatu Cerkwi Rosyjskiej odwiedził w niedzielę Kraków, po zakończeniu polsko-rosyjskiej konferencji w Warszawie "Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Rosji".
W towarzystwie kard. Dziwisza zwiedził cerkiew prawosławną pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Szpitalnej, Kościół Mariacki oraz Katedrę na Wawelu. Metropolita krakowski gościł go też w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży to spotkania młodych katolików, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985 roku. Odbywają się co dwa-trzy lata. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodych z całego świata, którzy chcą wspólnie spędzić czas i modlić się.

O tym, że to Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku poinformował papież Franciszek na zakończenie tegorocznego spotkania młodych w Brazylii. Starania o to, by Kraków był gospodarzem spotkania młodzieży, trwały od dwóch lat. Kard. Stanisław Dziwisz zabiegał o to od spotkania Benedykta XVI z młodymi w Madrycie w 2011 roku.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież dziękuje Polakom za organizację ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 12:46
Podczas audiencji generalnej w Watykanie papież przypomniał, że najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w naszym kraju. Podziękował "rodakom błogosławionego Jana Pawła II" za gotowość zorganizowania tego spotkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyły przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 19:05
W siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie zorganizowano pierwsze spotkanie księży odpowiedzialnych za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Kard. Dziwisz zdradził szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 15:24
Jak poinformował metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, Światowe Dni Młodzieży odbędą się w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku.
rozwiń zwiń