X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Manifestacja niewidomych: dajcie nam szansę na normalne życie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 18:33
Kilkaset osób niewidomych i niedowidzących manifestowało pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Demonstracja pod hasłem "My nie widzimy nic, a Wy - czy widzicie nas?" miała przypomnieć o istnieniu osób niewidomych i prosić o pomoc dla nich.
Audio
  • Marek Kalbarczyk, założyciel Fundacji "Szansa dla niewidomych” o sytuacji niewidomych w Polsce/IAR
Społeczny prezes fundacji Szansa dla Niewidomych Marek Kalbarczyk (C-z megafonem) przemawia podczas manifestacji niewidomych i ich przyjaciół pod hasłem My nie widzimy nic, a Wy - czy widzicie nas? przed Salą Kongresową w Warszawie.
Społeczny prezes fundacji "Szansa dla Niewidomych" Marek Kalbarczyk (C-z megafonem) przemawia podczas manifestacji niewidomych i ich przyjaciół pod hasłem "My nie widzimy nic, a Wy - czy widzicie nas?" przed Salą Kongresową w Warszawie.Foto: PAP/Rafał Guz

Zebrani, w tym Marek Kalbarczyk - założyciel Fundacji "Szansa dla niewidomych” podkreślali, że nie jest to protest, a apel, by dać im szansę na normalne życie.
- Zebraliśmy się tutaj, żeby pokazać, że jesteśmy, że jest nas dużo, że to nie jest społecznością, która liczy kilka osób, tylko to są tysiące Polaków. Chcieliśmy zaapelować: jesteśmy tutaj, żyjemy razem z wami i chcemy zrozumienia i pomocy - mówił Marek Kalbarczyk. Niewidomi apelowali o ubrajlowienie i udźwiękowienie obiektów publicznych. Tłumaczyli, że dostęp do szkół, urzędów, zakładów pracy i dóbr kultury, wszelkich dokumentów i informacji nie jest luksusem lecz niezbywalnym prawem wszystkich ludzi.
Podkreślali, że edukacja jest najlepszym narzędziem przeciwdziałania wykluczeniu. Niewidomi i niedowidzący przyjechali do Warszawy na dwudniową, międzynarodową konferencję REHA FOR THE BLIND IN POLAND - "Świat Dotyku i Dźwięku".
Jak zapewniają organizatorzy jest to największa tego typu impreza w Europie środkowej i Wschodniej. Tematami przewodnimi debat są: Edukacja drogą do sukcesu, Nowoczesna rehabilitacja na co dzień, Z technologią za pan brat. Podczas spotkań z ekspertami zaznaczano, że o przyszłości i jakości życia osób niewidomych decyduje edukacja.
Zwracano przy tym uwagę na potrzebę przystosowania szkół, wyposażenia oraz materiałów edukacyjnych do potrzeb dzieci niewidomych. Organizatorem konferencji jest Fundacja Szansa dla Niewidomych, a współorganizatorami m.in. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach i Polski Związek Niewidomych. Patronat nad wydarzeniem objęła prezydentowa Anna Komorowska.
pp/IAR

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Zobacz więcej na temat: edukacja Warszawa zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi wynalazcy skonstruowali latarkę dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 15:49
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu Zdroju, którzy wymyślili latarkę dla niewidomych, tłumaczą, że działa ono podobnie jak zmysł orientacji nietoperza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podaj łokieć, czyli jak pomóc niewidomym i nie urazić

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 17:00
- Nie lubimy, gdy ludzie bez uprzedzenia próbują nas gdzieś zaprowadzić, popchnąć. Choć wiemy, że robią to w dobrej intencji. Zaproponowanie pomocy i podanie łokcia to dla nas najlepsze wsparcie - o życiu osób niewidomych mówiła w Jedynce Małgorzata Pacholec z Polskiego Związku Niewidomych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewidomi na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 17:20
W Polsce większość osób niewidomych w wieku produkcyjnym nie pracuje zawodowo. Dzieje się tak mimo iż są zawody, gdzie znakomicie mogą oni sobie dać i… dają sobie radę.
rozwiń zwiń