X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W siedzibie szwedzkiego parlamentu wręczono "alternatywne noble"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 21:00
Nagrody Right Livelihood Awards (pot. alternatywne noble) przyznawane są od 18 lat osobom "pracującym nad praktycznymi i godnymi naśladowania rozwiązaniami najbardziej pilnych wyzwań, przed którymi staje dzisiaj świat".
Laureaci (od lewej): Hans Herren, Raji Sourani, Denis Mukwege i Paul Walker
Laureaci (od lewej): Hans Herren, Raji Sourani, Denis Mukwege i Paul WalkerFoto: PAP/EPA/JANERIK HENRIKSSON

W poniedziałek w siedzibie szwedzkiego parlamentu - Riksdagu - nagrody odebrało czterech mężczyzn: Amerykanin dr Paul Walker, Palestyńczyk Raji Sourani, Szwajcar HansHerren oraz Kongijczyk Denis Mukwege.

Walker jest naukowcem, działaczem i politykiem, zasłużonym w dziedzinie zwalczania broni chemicznej. Sourani został uhonorowany za walkę o prawa człowieka. Entomolog Herren realizując program ochrony przed szkodnikami afrykańskich upraw rolnych, pomógł zapobiec kryzysowi żywnościowemu na tym kontynencie. Lekarz Mukwege pomaga kobietom, które były gwałcone i torturowane podczas konfliktów zbrojnych w Kongo. Szpital prowadzony przez niego udzielił pomocy już 40 tys. ofiar.
Pierwszy raz "alternatywne noble" wręczono w 1980 roku. Fundatorem nagrody jest szwedzki kolekcjoner niemieckiego pochodzenia Jakob von Uexkull. Tegoroczna suma nagród wynosi dwa miliony szwedzkich koron.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jego Świątobliwość XIV Dalajlama – życie na wygnaniu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 07:00
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości – tak brzmi duchowe imię XIV Dalajlamy. Jednak tybetańscy buddyści zazwyczaj mówią o nim "Yeshe Norbu" – klejnot spełniający życzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Nobla – prestiżowy wyrzut sumienia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 06:00
– Kiedy myślimy o Noblu to mówimy o człowieku, który miał w jakimś sensie obciążone sumienie – tłumaczyła skandynawistka, Anna Marciniakówna. – On miał poczucie, że wynalazł coś, co może zrobić ludzkości wielką krzywdę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nobliści mówią jednym głosem: działaj przez dialog

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 03:43
Jak można osiągnięcia Noblistów wykorzystać w życiu społecznym? Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla debatowali w Polsce nad problemami świata. Zgodnie doszli do wniosku, że świat bez wartości nie ma przyszłości.
rozwiń zwiń