X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protesty nie słabną. Tłumy na kijowskim Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 20:01
Kilkadziesiąt tysięcy osób bierze udział w wieczornych protestach w Kijowie. Manifestanci demonstrują nie tylko na placu Niepodległości, ale też przed MSW, Prokuraturą Generalną, a nawet aresztem śledczym.
Audio
  • Protesty w Kijowie. Wieczorny Majdan - korespondencja Piotra Pogorzelskiego (IAR)
Protestujących na kijowskim Majdanie odwiedził szef MSZ Niemiec Guido Westerwelle
Protestujących na kijowskim Majdanie odwiedził szef MSZ Niemiec Guido WesterwelleFoto: PAP/EPA/ANDREW KRAVCHENKO

Protesty na Ukrainie - zobacz serwis specjalny >>>

Rozszerzenie protestów o nowe instytucje to efekt decyzji sądu, który skazał na dwa miesiące aresztu 9 osób za udział w bójce z milicją przed Administracją Prezydenta. Opozycjoniści i manifestujący twierdzą, że są to przypadkowi ludzie, a aktywni uczestnicy zajść byli związani z władzą. Od niedzieli manifestacje przebiegają pokojowo. Nie ma żadnych prowokacji. Na placu Niepodległości jest już prawdziwe miasteczko namiotowe, ze sztabem, własną kuchnią i miejscem, gdzie można dostać ciepłą odzież. Ponieważ jest dość zimno, demonstranci grają też w piłkę. Mogą się ogrzać w trzech zajętych przez protestujących budynkach w centrum.

Protesty na Ukrainie - relacja na żywo >>>

Protestujących odwiedził szef MSZ Niemiec Guido Westerwelle, który przyjechał na czwartkowe posiedzenie ministerialne OBWE w Kijowie. Przyszedł na krótko na plac Niepodległości wraz z liderami opozycji Arsenijem Jaceniukiem, Witalijem Kliczką i Ołehem Tiahnybokiem. Szef niemieckiego MSZ przeszedł się wśród protestujących witany brawami. Nie wygłosił żadnego oświadczenia.

Źródło: TVN24/x-news

W czwartek na Ukrainę leci szef polskiej dyplomacji. Jak powiedział dziennikarzom w Sejmie, weźmie udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie . - Będzie to okazja do przeprowadzenia rozmów zarówno z władzami, jak i opozycją - zapowiedział Radosław Sikorski.

Demonstracje na Ukrainie

Od 21 listopada na Ukrainie trwają protesty. Tamtejszy rząd ogłosił wówczas, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Podpisanie miało nastąpić na ubiegłotygodniowym szczycie partnerstwa Wschodniego w Wilnie.

Decyzję o zamrożeniu relacji z Brukselą podjął prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz . W niedzielę, przed demonstracją powiedział, że "zrobi wszystko co zależy od niego, żeby przyspieszyć proces zbliżania Ukrainy z Unią Europejską".

Źródło: CNN Newsource/x-news

- Ukraina dokonała własnego wyboru geopolitycznego. Jesteśmy Europejczykami i nasza droga została określona przez historię. Jednocześnie nasze państwo, o czym jestem głęboko przekonany, powinno się integrować ze wspólnotą narodów europejskich jako równy partner, który będzie szanowany, i z którym będą się liczyć - czytamy w oświadczeniu prezydenta.

Protesty na Ukrainie. Zobacz co się działo w Kijowie [wideo]>>>

'' IAR/PAP/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ambasador Rosji: stowarzyszenie Ukrainy z UE zagraża interesom Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 18:08
- Jako prawdziwi przyjaciele poinformowaliśmy Ukrainę, która musi wiedzieć, co jej plany oznaczają dla interesów gospodarczych Rosji i jakie środki podejmie strona rosyjska dla obrony tych interesów - powiedział Aleksandr Aleksiejew, ambasadora Rosji w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne negocjacje? "Blef" ukraińskiego premiera

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 19:10
Premier Ukrainy chce nowych rozmów z Unią Europejską. Goście "Pulsu Europy" mówili w radiowej Trójce, że kolejne negocjacje zajęłyby kilka lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: do Kijowa przyjechał minister spraw zagranicznych Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 18:48
Szef MSZ Niemiec Guido Westerwelle pojawił się na Majdanie Niepodległości w Kijowie, gdzie protestują zwolennicy integracji europejskiej Ukrainy i przeciwnicy rządu.
rozwiń zwiń