X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prasa: NSA namierza telefony na polecenie korporacji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 07:09
Nie tylko podsłuchują, ale i wiedzą, gdzie jest nasz telefon. Dziennik "Washington Post" pisze o tym, jak amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) namierza komórki i ich właścicieli.
Edward Snowden dostał zgodę na trzyletni pobyt w Rosji
Edward Snowden dostał zgodę na trzyletni pobyt w Rosji Foto: Laura Poitras/Praxis Films/Wikimedia Commons

Dziennik powołuje się na byłego pracownika tych służb, Edwarda Snowdena. Według Snowdena, NSA tworzy gigantyczną bazę danych, w której namierzono setki milionów telefonów komórkowych na całym świecie.

Microsoft, Google i Facebook: nie udostępnialiśmy danych służbom specjalnym >>>

Jest to możliwe dzięki podpięciu do światłowodów dwóch kabli. Taki nadzór jest prowadzony na polecenie dwóch korporacji - na razie nie wiadomo, jakich. W bazie znajdują się też dane pozyskane z komórek, wykorzystywanych przez Amerykanów wyjeżdżających za granicę. Ich telefony przekazują służbom lokalizację właściciela - nawet wtedy, gdy ten nie rozmawia. Według "Washington Post", NSA chce namierzyć osoby, które są celem amerykańskiego wywiadu oraz ich współpracowników. Sama agencja twierdzi, że danych geolokacyjnych nie pozyskuje celowo, a jedynie przypadkiem.

Wcześniej Edward Snowden ujawnił, że amerykańskie służby podsłuchiwały europejskich przywódców. Na liście znalazła się między innymi niemiecka kanclerz, Angela Merkel.

IAR, to

''

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2013-12-05 13:38 Zgłoś
Jedynym sposobem na tę kontrolę jest masowa aktywność. Zatem nie lękajmy się, zafundujmy im "klęskę urodzaju", to my jesteśmy większością.

Czytaj także

Afera PRISM. Snowden wykorzystał naiwność kolegów

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 09:16
Edward Snowden skłonił swych kolegów w bazie wywiadu na Hawajach, by podali mu swoje dane do logowania i hasła. W ten sposób uzyskał dostęp do pewnych tajnych materiałów - twierdzą źródła cytowane przez Reutera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft, Google i Facebook: nie udostępnialiśmy danych służbom specjalnym

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 07:26
Przedstawiciele koncernów Microsoft, Google i Facebook odrzucili oskarżenia, że ich firmy zapewniały amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) bezpośredni dostęp do ich serwerów i danych użytkowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bundestag o podsłuchiwaniu Merkel i o Snowdenie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 07:00
Na nadzwyczajnym posiedzeniu zbiera się po południu niemiecki Bundestag. Tematem są podsłuchy służb specjalnych USA. Rozważana jest specjalna komisja, mówi się też o możliwym przesłuchaniu Edwarda Snowdena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera PRISM. Amerykanie nie podsłuchiwali Norwegów

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 15:55
Szef norweskiego wywiadu Kjell Grandhagen przyznał, że podległe mu służby podsłuchiwały miliony połączeń telefonicznych w miejscach, gdzie dochodziło do konfliktów i w których sytuacja była niestabilna; zdobytą wiedzą dzielono się z sojusznikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft broni się przed inwigilacją służb specjalnych?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 18:08
Amerykańska firma planuje wprowadzenie szyfrowania danych przesyłanych przez internet. Podobne działania podjęły inne firmy informatyczne: Google i Yahooo.
rozwiń zwiń