X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orkan Ksawery. Europa walczy z huraganowym wiatrem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 16:57
Huragan sparaliżował europejskie miasta. Spowodował powodzie, awarie prądu oraz chaos na lotniskach i drogach. Są ofiary śmiertelne.
Audio
  • Europa walczy z huraganowym wiatrem. Relacja Magdaleny Skajewskiej z Brukseli (IAR)
Instytut meteorologiczny w Niemczech
Instytut meteorologiczny w NiemczechFoto: PAP/EPA/ARNE DEDERT

W Holandii powodzie wystąpiły w Rotterdamie i Dordrechcie. Linie lotnicze KLM odwołały w piątek rano ponad dwadzieścia lotów. Zamknięto też zaporę przeciwsztormową Eastern Scheldt, stanowiącą część fortyfikacji, chroniących Holandię przed Morzem Północnym.

W Szwecji bez prądu jest 50 tysięcy gospodarstw. Most kolejowo-drogowy między Szwecją a Danią został zamknięty. Policja poinformowała o śmierci jednej osoby przygniecionej przez złamane drzewo. U południowych wybrzeży Szwecji fala porwała z pokładu statku dwóch marynarzy.

Do tragedii doszło także w Danii, gdzie zginęła 72-letnia kobieta, której samochód przewrócił silny wiatr.
x-news.pl, DK TV2

Z ulgą odetchnęła za to Belgia. Wczesnym rankiem w Zachodniej Flandrii wprowadzono plan przeciwpowodziowy, ale według władz lokalnych nie zanotowano żadnych poważnych problemów. W niektórych miejscach na wybrzeżu fale wzbiły się na wysokość ponad 6 metrów - najwyższy poziom od kilku dekad, ale wiatr powoli tracił na sile, dzięki czemu udało się uniknąć powodzi.
Z huraganowym wiatrem zmagają się Niemcy. Jak dotąd wichura wyrządziła stosunkowo nieduże szkody. Wiatr przewracał drzewa i uszkodził wiele budynków. Na północy kraju nie jeżdżą pociągi. Odwołano setki połączeń lotniczych oraz promowych. Najbardziej poszkodowane są miasta portowe jak Hamburg czy Brema, gdzie fala powodziowa podtopiła najniższej położne obszary. Trudne warunki zapanowały na niemieckich drogach.

x-news.pl, DE RTL TV
Fale spiętrzone huraganem spowodowały powodzie w Wielkiej Brytanii, gdzie prędkość wiatru osiągała 225 km/godz. Tysiące Brytyjczyków ewakuowano już w czwartek z nisko położonych nabrzeżnych rejonów na wschodzie, wydano ostrzeżenia przed "wyjątkowo wysoką falą" w piątek, przypływem największym od 60 lat. Poziom morza jest wyższy niż w niektórych rejonach podczas niszczycielskich powodzi z roku 1953, w których następstwie zginęło kilkaset osób na wybrzeżu Morza Północnego. Niemal 8 tys. gospodarstw w Szkocji nie ma prądu.

Rys.
Rys. PAP/Godlewska Estera

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk
''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orkan Ksawery w Polsce. 400 tys. domów bez prądu, ponad 1800 interwencji

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 13:45
Ponad 1,8 tys. interwencji straży pożarnej od północy, 400 tys. gospodarstw domowych bez prądu i trzy ofiary śmiertelne to bilans huraganu Ksawery, który przechodzi przez Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orkan Ksawery w Polsce. Wichura na Pomorzu: cztery osoby nie żyją

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 15:04
Cztery ofiary śmiertelne, 400 tys. gospodarstw bez prądu i prawie 2,7 tys. interwencji straży pożarnej od północy - to bilans skutków silnego wiatru, który wieje w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orkan Ksawery w Polsce. Premier: sytuacja nie odbiega od normy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 21:50
Jak wyjaśnił Donald Tusk, "w żadnym z regionów kraju nie dzieją się rzeczy, które nie byłyby do opanowania przez służby, które pozostają w naszej dyspozycji".
rozwiń zwiń