X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dania i Norwegia wywiozą broń chemiczną z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 19:58
Syryjskie zapasy broni chemicznej z ogarniętego wojną kraju zostaną wywiezione przez siły zbrojne Danii i Norwegii - poinformowały we wspólnych komunikatach Ministerstwa Spraw Zagranicznych obu państw.
Broń chemiczna (gaz musztardowy) Zdjęcie ilustracyjne
Broń chemiczna (gaz musztardowy)/ Zdjęcie ilustracyjneFoto: US Government/Wikimedia Commons/CC

Z kolei we wspólnym oświadczeniu duńskiego ministra obrony Nicolai'a Wammena i jego norweskiej koleżanki minister Ine Eriksen Söreide napisano, że oba kraje są gotowe do wywiezienia bojowych środków chemicznych z Syrii. Zdaniem ministrów, operacja ta będzie znakomitym przykładem współpracy państw nordyckich. Akcja może zostać przeprowadzona jeszcze przed końcem roku.
Z duńskiej strony w akcję zaangażuje się 300 wojskowych oraz 19-osobowy zespół sił specjalnych ochraniający specjalistów ONZ. Dania wyśle też dwa statki do przewozu kontenerów z bronią chemiczną i zapasami chemikaliów oraz co najmniej jedną fregatę eskortującą transport. Ma być też użyty duński samolot transportowy typu Herkules C-130J, stacjonujący na Cyprze.

Wkład Norwegii w tę operację poza jedna fregatą nie jest jeszcze znany. Nie podano również, dokąd syryjska broń ma zostać przewieziona.
WOJNA W SYRII - zobacz serwis specjalny>>>
Wojna w Syrii
Od marca 2012 roku w Syrii trwa wojna domowa. Od tego czasu 126 tys. osób zginęło. Ponad jedna trzecia to cywile - poinformowało niedawno Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Zginęło 27,7 tys. rebeliantów, w tym ponad 6 tys. pochodzących z zagranicy, a także 50,4 tys. syryjskich żołnierzy i członków milicji wspierającej reżim prezydenta Syrii Baszara el-Assada. Liczba uchodźców zbliża się do 3 milionów.
Sekretarz generalny ONZ poinformował 25 listopada, że ustalono datę konferencji w sprawie Syrii. Tak zwana Genewa 2 odbędzie się 22 stycznia. - Pojedziemy do Genewy z misją nadziei - powiedział Ban Ki Mun.
Pod koniec października Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) ogłosiła, że Syria zniszczyła wszystkie zadeklarowane obiekty służące do produkcji broni chemicznej i mieszania jej komponentów, co stanowi ważny etap programu całkowitego niszczenia tego arsenału. Zniszczenie tych obiektów oznacza, że Syria nie może już produkować broni chemicznej. Damaszek musi jednak jeszcze rozpocząć proces niszczenia już istniejącego arsenału.
Prezydent Syrii Baszar el-Assad zgodził się zniszczyć broń chemiczną w ramach rosyjsko-amerykańskiego porozumienia, mającego zapobiec uderzeniu militarnemu USA na cele reżimu syryjskiego w reakcji na atak chemiczny pod Damaszkiem 21 sierpnia . Stany Zjednoczone i ich sojusznicy przypisują odpowiedzialność za ten atak reżimowi Assada. Natomiast Damaszek wspierany przez Rosję utrzymuje, że była to prowokacja rebeliantów.
Zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ Syria musi umożliwić zniszczenie jej broni chemicznej do połowy 2014 roku.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konferencja pokojowa na temat Syrii. Iran: jak nas zaproszą, weźmiemy udział

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 13:59
- Jeśli Iran zostanie zaproszony, weźmiemy udział w konferencji bez żadnych warunków wstępnych - powiedział minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 20 firm zainteresowanych likwidacją broni chemicznej Syrii

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 20:46
W ubiegłym tygodniu Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) wezwała prywatne firmy, by zaangażowały się w proces niszczenia syryjskiej broni chemicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna w Syrii. ONZ: więcej dowodów przeciwko Baszarowi el-Assadowi

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 17:36
Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay powiedziała, że coraz więcej dowodów wskazuje na to, że rząd Syrii i prezydent Baszar el-Assad ponoszą odpowiedzialność za zbrodnie przeciw ludzkości i zbrodnie wojenne, które popełniono w Syrii.
rozwiń zwiń