X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Holland została prezydentem Europejskiej Akademii Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 13:15
Agnieszka Holland stanęła na czele Europejskiej Akademii Filmowej, zastępując na tym stanowisku niemieckiego reżysera Wima Wendersa.
Agnieszka Holland
Agnieszka HollandFoto: Sławek/CC/Wikipedia

O zmianie na stanowisku prezesa poinformował rzecznik Europejskiej Akademii Filmowej (EFA) Pascal Edelmann. Agnieszka Holland jest pierwszą w historii kobietą, która będzie przewodzić tej instytucji.

Europejska Akademia Filmowa istnieje od 1988 roku, ma swoją siedzibę w Berlinie. Jej pierwszym szefem był szwedzki reżyser Ingmar Bergman. EFA zrzesza 2,9 tys. twórców z branży filmowej.
Akademia aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach promujących europejską produkcje filmową. Prowadzi szkolenia i warsztaty będące platformą wymiany doświadczeń wśród profesjonalistów. Organizowane przez nią seminaria i konferencje stanowią ważny głos w europejskiej debacie na temat filmu.

Akademia przyznaje co roku Europejskie Nagrody Filmowe. Podczas uroczystości w sobotę w Berlinie główne wyróżnienie otrzymał włoski film "Wielkie piękno" Paola Sorrentina. Pierwszym laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej, wówczas nazywanej jeszcze Feliksem, był Krzysztof Kieślowski.

Amerykański
Amerykański reżyser Joshua Oppenheimer (The Act of Killing) odbiera statuetkę w kategorii najlepszy film dokumentalny z rąk Agnieszki Holland podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Europejskiej Akademii Filmowej. Fot. PAP/EPA/Britta Pedersen

 

65-letnia Agnieszka Holland to reżyserka filmowa i teatralna oraz scenarzystka filmowa. Ukończyła praską szkołę filmową. Była trzykrotnie nominowana do Oscara - za "gorzkie żniewa" (1985 rok), "Europa.Europa" (1991) oraz "W ciemności" (2011).

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Holland: "Gorejący krzew" nie jest o ludziach z żelaza

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 13:30
Był styczeń, kiedy student filozofii Jan Palach, w imię walki z komunistycznym reżimem, dokonał aktu samospalenia. Stało się to w Pradze, w 1969 roku, pięć miesięcy po inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holland: zmieniłam spojrzenie na Palacha

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 16:03
- Przejmująca jest jego samotność i ta próba zbudowania politycznego aktu z czegoś, co było jednostkową decyzją młodego człowieka - mówi Agnieszka Holland o Janie Palachu, bohaterze jej najnowszego filmu "Gorejący krzew". Premiera telewizyjna w niedzielę wieczorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary: film Agnieszki Holland został zdyskwalifikowany

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 06:28
Agnieszka Holland nie będzie walczyć o Oscara. Jak dowiedziało się Polskie Radio, amerykańska Akademia Filmowa zdyskwalifikowała jej film "Gorejący Krzew", zgłoszony przez Czeską Akademię Filmową.
rozwiń zwiń