X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewrót w rosyjskich mediach. Putin zamyka agencję Ria Novosti i radio Głos Rosji

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 11:00
Obie instytucje będą funkcjonowały pod wspólną nazwą Rossija Siewodnia, czyli Rosja Dzisiaj.
Audio
  • Putin zamyka agencję Ria Novosti i radio Głos Rosji - relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)
Siedziba agencji Ria Novosti w Moskwie
Siedziba agencji Ria Novosti w MoskwieFoto: Wikimedia Commons/CC/Raoul NK

Szefem nowego medium będzie Dmitrij Kisieliow, ten sam dziennikarz rosyjskiej telewizji, któremu ukraiński Majdan przyznał „Oskara” za kłamstwa na temat wydarzeń w Kijowie.
W poniedziałek wszystkie rosyjskie agencje przekazały informację o dekrecie prezydenta Putina. Rosyjski przywódca postanowił zlikwidować istniejące od 1941 r. agencję Ria Novosti i rozgłośnię Głos Rosji.

Ich majątek i zadania przejmie nowe medium Rossija Siewodnia. Głównym zadaniem nowej redakcji będzie upowszechnianie za granicą polityki rosyjskich władz i informowanie o tym, jak żyją obywatele Rosji.

Szef administracji Kremla Siergiej Iwanow stwierdził, że zmiany na rynku medialnym mają zagwarantować większą efektywność funkcjonowania mediów państwowych. Jednocześnie dodał, że „należy mówić prawdę i sprawiać, aby była ona dostępna dla maksymalnej liczby ludzi”.

Odpowiedzialnym za wypełnienie tego zadania będzie szef nowej agencji Dmitrij Kisieliow znany z kontrowersyjnych i konserwatywnych poglądów. W sierpniu, w jednym z odcinków prowadzonego przez siebie telewizyjnego programu, wyraził przekonanie, że organy osób homoseksualnych nie nadają się do transplantacji i powinny być palone.

To ten sam dziennikarz, który w programie pierwszym rosyjskiej telewizji opowiadał o zmowie Polaków, Szwedów i Litwinow przeciwko Rosji. To on informował o tym, że Unia Europejska szantażuje Ukrainę, i podkreślał, że kijowski Majdan to nic nieznacząca plama na mapie Ukrainy.

Agencja Ria Novosti to jedna z największych agencji informacyjnych w Rosji. Działa pod nadzorem rosyjskiego ministerstwa komunikacji. Siedziba agencji znajduje się w Moskwie, ale ma ona 80 biur na całym świecie.

Głos Rosji to rozgłośnia realizująca programy dla zagranicy. Nadaje w 38 językach i jest słuchana przez 100 milionów odbiorców na całym świecie.

''

IAR, PAP, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja wciąż niebezpieczna dla dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 08:52
Kraj ten nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów, w których zagrożone jest zdrowie i życie dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prasa: słaba UE przegrała spór z Rosją o Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 15:40
Wydawane w Niemczech, Szwajcarii i Austrii gazety oceniają krytycznie działania UE w sporze z Rosją o Ukrainę, zarzucając unijnej dyplomacji brak skuteczności i dyletantyzm.
rozwiń zwiń