X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gracze "World of Warcraft" śledzeni przez wywiad USA

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 19:11
Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i brytyjska agencja wywiadu elektronicznego GCHQ szpiegowały graczy w wirtualnych światach gier komputerowych - poinformowały dzienniki "Guardian" i "New York Times".
Gracze World of Warcraft śledzeni przez wywiad USA
Foto: sxc.hu

Działalność wywiadowcza polegała na gromadzeniu informacji na temat użytkowników uczestniczących w grach komputerowych odbywających się w wirtualnych światach online. Media informują, że pod lupą agentów NSA i GCHQ znaleźli się użytkownicy takich gier jak między innymi World of Warcraft i Second Life, które cieszą się dużą popularnością w środowiskach graczy. Dane były zdobywane przez agentów, który również uczestniczyli w rozgrywkach odbywających się w internecie.
Nie opublikowano jednak informacji o tym, w jakim okresie inwigilowani byli gracze ani ilu z nich było śledzonych.
Informacje o inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez NSA ujawnił były współpracownik tej agencji Edward Snowden. Chodzi o inwigilację internetu na wielką skalę (program PRISM), przechwycenie danych o milionach połączeń telefonicznych we Francji czy Hiszpanii oraz podsłuchiwanie telefonu kanclerz Niemiec Angeli Merkel i liderów innych 34 państw. Te informacje wywołały burzę polityczną w Europie, przysparzając dodatkowych argumentów za wzmocnieniem prawa do ochrony prywatności Europejczyków.

O aferze PRISM i Edwardzie Snowdenie - czytaj więcej tu >>>
Snowden w maju zbiegł z USA do Hongkongu, a następnie znalazł się w Rosji, gdzie uzyskał roczny azyl.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>> ''to

Komentarze1
aby dodać komentarz
Weredyk2013-12-10 17:32 Zgłoś
Jest jeszcze ktos lub cos czego USrael nie szpiegowal?!

Czytaj także

Microsoft, Google i Facebook: nie udostępnialiśmy danych służbom specjalnym

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 07:26
Przedstawiciele koncernów Microsoft, Google i Facebook odrzucili oskarżenia, że ich firmy zapewniały amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) bezpośredni dostęp do ich serwerów i danych użytkowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera PRISM. Amerykanie nie podsłuchiwali Norwegów

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 15:55
Szef norweskiego wywiadu Kjell Grandhagen przyznał, że podległe mu służby podsłuchiwały miliony połączeń telefonicznych w miejscach, gdzie dochodziło do konfliktów i w których sytuacja była niestabilna; zdobytą wiedzą dzielono się z sojusznikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft broni się przed inwigilacją służb specjalnych?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 18:08
Amerykańska firma planuje wprowadzenie szyfrowania danych przesyłanych przez internet. Podobne działania podjęły inne firmy informatyczne: Google i Yahooo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prasa: NSA namierza telefony na polecenie korporacji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 07:09
Nie tylko podsłuchują, ale i wiedzą, gdzie jest nasz telefon. Dziennik "Washington Post" pisze o tym, jak amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) namierza komórki i ich właścicieli.
rozwiń zwiń