PKP zamknęło ponad 70 km linii kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 16:59
Łączna długość linii kolejowych, zamkniętych z powodu powodzi, wynosi 71,6 km - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki.



"Zalana jest stacja Sandomierz. Przyległe szlaki do Zalesia Orzyckiego, Sobowa i Grębowa są zamknięte dla ruchu pociągów. Ruch pociągów pasażerskich w kierunku Rzeszowa odbywa się do stacji Tarnobrzeg. Na odcinku Tarnobrzeg - Stalowa Wola została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa" - wyjaśnił rzecznik PKP PLK.

Poinformował, że na trasie Rydułtowy - Sumina obowiązuje objazd pociągów pasażerskich przez stację Rybnik. Ponadto zalana jest trasa kolejowa Pszczyna-Radostowice. Pociągi pasażerskie jadą objazdem przez stacje Chybie i Dębina.

Łańcucki podkreślił, że na trasie Głogów - Krzeptów zostały zalane dwa tory. "Jest to ważna linia kolejowa łącząca Wrocław, Zieloną Górę i Szczecin. W związku z tym została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa" - powiedział.

to

Czytaj także

Utrudnienia na PKP. Trwa naprawa torów po powodzi

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2010 10:44
Na linii Tarnów - Nowy Sącz - Muszyna - Krynica pociągi pasażerskie kursują jedynie na odcinku Stróże - Nowy Sącz. W tym mieście na początku miesiąca został zerwany most.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Setki milionów strat PKP. Najgorzej na południu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2010 14:13
Straty kolei spowodowane powodzią mogą sięgnąć ponad 300 milionów złotych - szacuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Największe straty wielka woda wyrządziła na Śląsku i w Małopolsce, a także w Sandomierzu, gdzie stacja kolejowa została zniszczona przez wodę.
rozwiń zwiń