Warszawa: pilot miał we krwi 1,8 promila alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 08:55
Miał lecieć samolotem transportowym do Szanghaju.
Audio
Lotnisko Chopina
Lotnisko ChopinaFoto: Lech GAWUC/REPORTER

Na warszawskim Okęciu zatrzymany został amerykański pilot, który miał we krwi ok. 1,8 promila alkoholu. Miał lecieć samolotem transportowym do Szanghaju.

"Podczas kontroli bezpieczeństwa załogi transportowego samolotu funkcjonariuszka SG wyczuła od jednego z pilotów woń alkoholu. O sprawie została poinformowana policja" - powiedziała rzeczniczka nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej Agnieszka Golias.

Policjanci przebadali pilotów alkomatem i stwierdzili, że jeden z nich ma 1,78 promila alkoholu we krwi. Po ponownym badaniu wartość ta wzrosła do 1,83 promila.

O tym, czy pilot usłyszy zarzuty, ma zdecydować w czwartek prokuratura. Samolot, który miał pilotować, leciał do Szanghaju. Przewoził przesyłki.

Kontrolę bezpieczeństwa przechodzi przed wylotem cała załoga samolotu, podobnie jak pasażerowie.

kh

Czytaj także

Samoloty krążą nad Warszawą. Mgła paraliżuje Okęcie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2009 09:44
Mgła utrudnia ruch samolotów na warszawskim lotnisku Okęcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wstrzymane loty z warszawskiego lotniska Okęcie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2010 12:20
Z powodu braku łączności z wieżą kontroli lotów nie mogą lądować i startować samoloty na warszawskim Okęciu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tanie linie wynoszą się ze zbyt drogiej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 11:07
Tanie linie lotnicze kasują połączenia z Warszawą, alarmuje "Rzeczpospolita". Zyskają mniejsze miasta - Kraków, Wrocław, Gdańsk. Drastyczne cięcia mają się zacząć we wrześniu. Rejsy do i z Warszawy kasują norweski Norwegian, niemiecki Germanwings, rumuński BlueAir, irlandzki Aer Lingus. Mocno ogranicza je węgierski Wizz Air.
rozwiń zwiń