Wielkopolskie: pożar zabytkowego pałacu w Wąsowie

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2011 07:21
Trwa dogaszanie zabytkowego pałacu Hardtów w Wąsowie koło Nowego Tomyśla. Ogień zniszczył go niemal doszczętnie. Mieścił się w nim luksusowy hotel.
Audio

Zniszczone są drugie i trzecie piętro pałacu oraz dach. W jednej z części hotelu zawalił się strop, który spadł na parter. W nocy, potężne słupy ognia widać było z odległości kilku kilometrów.

Z pożarem walczyło ponad 130 strażaków, zawodowców i ochotników. Pierwsze informacje mówiły o tym, że w hotelu nie było gości. Okazało się, że jednak byli. Na szczęście 27 osób, które przyjechały na mającą się odbyć Galę Ślubną i personel - zdążyło wyjść z pałacu. Ulokowano ich w pozostałych budynkach hotelowych.

Według straży pożarnej, ogień wybuchł prawdopodobnie na ostatnim piętrze budynku, albo na strychu. Jeszcze w niedzielę policja i biegły w sprawach pożarnictwa przeprowadzą oględziny.

Pałac Hardta w Wąsowie wybudowany został w 80. latach XIX wieku. Obecnie w części pałacu znajduje się hotel. Jest on częścią zespołu pałacowo - parkowego w skład, którego wchodzi także XVIII wieczny pałac Szczanieckich.

kh

Zobacz więcej na temat: hotel tarta
Czytaj także

Śmiertelna ofiara pożaru w Żaganiu

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2011 06:18
Kobieta w wieku ok. 80 lat zginęła w pożarze mieszkania w Żaganiu (Lubuskie), który wybuchł we wtorek wieczorem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosja: pożar w składzie chemii gospodarczej. 8 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 10:35
Przed pojawieniem się pierwszych ratowników płomienie objęły już znaczną część dwupiętrowego budynku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tragiczna noc. W czterech pożarach zginęło sześć osób

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 01:15
Cztery osoby zginęły w pożarach drewnianych domów jednorodzinnych. Dwie kolejne najprawdopodobniej ukległy zaczadzeniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Puszczykowo: pożar domu jednorodzinnego. Jedna osoba nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 00:10
Siedem osób, w tym troje dzieci zdołało uciec.
rozwiń zwiń