Syria: zabici w ataku sił rządowych na akademik

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 11:54
Cztery osoby zginęły, a kilka zostało rannych w szturmie syryjskich sił rządowych na akademik po antyreżimowych protestach w Aleppo - podali obrońcy praw człowieka i opozycja.
Syria
SyriaFoto: Google Maps

Siły bezpieczeństwa i prorządowe bojówki użyły gazu łzawiącego i ostrej amunicji po wkroczeniu na teren akademiku przy uniwersytecie w Aleppo w nocy ze środy na czwartek. Wymianę ognia słychać było do rana - powiedział cytowany przez agencję AP studencki działacz Thaer al-Ahmed.

Szturm na akademik nastąpił po studenckiej demonstracji w Aleppo. Aresztowano ponad 50 studentów.

Doniesienia świadków i pojedynczych działaczy o obławie i ofiarach potwierdziła opozycyjna organizacja Lokalne Komitety Koordynacyjne oraz Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

W Syrii od połowy marca 2011 roku trwa rewolta przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Syryjscy obrońcy praw człowieka twierdzą, że wskutek tłumienia protestów przez siły reżimu śmierć poniosło ponad 11 tys. ludzi. Damaszek utrzymuje z kolei, że za atakami na siły rządowe stoją "ugrupowania terrorystyczne".

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach>>>

to

Czytaj także

Seria wybuchów w Syrii. Rozejm tylko na papierze?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 20:02
Co najmniej osiem osób zginęło w eksplozjach, do jakich doszło w mieście Idlib. To kolejne w ostatnich dniach wybuchy w Syrii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolejni zabici mimo zawieszenia broni w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 10:30
Mające siedzibę w Londynie Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje, że w ostrzale wsi w prowincji Idlib zginęło 10 osób, w tym 9 członków jednej rodziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ONZ alarmuje: rozejm trwa, a dzieci wciąż giną...

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 18:49
Co najmniej 34 dzieci zginęło w Syrii od 12 kwietnia, od kiedy obowiązuje w tym kraju kruchy rozejm między siłami rządowymi i zbrojnymi ugrupowaniami opozycji - informuje ONZ.
rozwiń zwiń