Tusk: ustalenia prokuratury wykluczają zamach

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 13:08
- Ustalenia prokuratury wojskowej wykluczają zamach na prezydencki samolot w Smoleńsku - stwierdził premier nawiązując do czwartkowego oświadczenia prokuratury.
Audio
Donald Tusk
Donald TuskFoto: PAP/Rafał Guz

Donald Tusk odniósł się też do zamieszania jakie wywołały ostatnie komunikaty przedstawicieli prokuratury, którzy najpierw zaprzeczyli, że na wraku odkryto cząsteczki TNT, później przyznali, że jednak trotyl był.
- Bardzo bym chciał, żeby komunikaty i sposób zarządzania kryzysem politycznym wokół katastrofy smoleńskiej był prowadzony maksymalnie profesjonalnie. Wolałbym, by prokuratura potrafiła sie komunikować lepiej, precyzyjniej - podkreślił szef rządu.
Tusk jednocześnie zaapelował o wyrozumiałość dla prokuratury. Podkreślił, że jest ona pod silnym naciskiem opozycji. Zaznaczył, że prokuratorzy nie muszą reagować na wszystkie informacje medialne.
Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>
W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i inni przedstawiciele najwyższych władz państwowych.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

Czytaj także

Nowy sondaż CBOS ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 13:36
Maleje liczba Polaków, którzy nie wierzą w możliwość zamachu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku - tak wynika z najnowszego badania CBOS.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Graś: wyjaśnienia dały pożywkę do kolejnych spekulacji

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 07:47
Zdaniem rzecznika rządu Pawła Grasia w sprawie wykrycia cząsteczek trotylu na wraku tupolewa potrzebny jest jasny komunikat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Powstaje wrażenie, że ktoś w sprawie Smoleńska gmatwa"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 08:56
Zdaniem Tomasza Wróblewskiego, byłego redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", wszystkie szczegóły dotyczące śledztwa smoleńskiego powinny zostać wyjaśnione.
rozwiń zwiń