Firmy farmaceutyczne ujawniają komu płacą

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 07:17
Największe firmy farmaceutyczne postanowiły ujawniać, ile pieniędzy i na co dają polskim organizacjom pacjentów - informuje "Gazeta Wyborcza".
Firmy farmaceutyczne ujawniają komu płacą
Foto: forwardcom/sxc.hu/cc

Tłumaczą, że nie chcą ukrywać swoich powiązań. Na Zachodzie od lat ujawniają takie dane. W Polsce były to dotychczas pojedyncze przypadki.
Z danych na stronach internetowych koncernów wynika, że wspierają one organizacje sumami od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Firmy najchętniej dają pieniądze organizacjom zajmującym się chorymi na nowotwory, z wirusem HIV, astmatykami. Datki otrzymuje także Instytut Praw Pacjenta.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

to

Czytaj także

Zmiany na liście leków refundowanych. "Bez rewolucji"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 14:39
- Nowa lista leków refundowanych nie wprowadza rewolucyjnych zmian - ocenia Michał Pilkiewicz, dyrektor IMS Polska, firmy zajmującej się analizą rynku farmaceutycznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy dopłacają do leków najwięcej w Europie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 09:15
W pierwszym kwartale tego roku Polacy dopłacili do leków aż 40,3 proc. - informuje "Dziennik Polski".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pacjenci płacą za leki więcej niż twierdzi NFZ?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 13:00
- Z naszych obliczeń wynika, że Polacy w ubiegłym roku wydali na recepty, które powinny być refundowane, 700 mln zł – mówił w Jedynce Piotr Piotrowski, założyciel Porozumienia 1 Czerwca.
rozwiń zwiń