Towarowa kapsuła SpaceX powróciła na Ziemię. Przywiozła ciekawe próbki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 07:40
Kapsuła prywatnej firmy SpaceX powróciła w niedzielę na Ziemię po zakończeniu misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną, do której dostarczyła zaopatrzenie.
Kapsuła Dragon
Kapsuła DragonFoto: spacex.com

Po locie trwającym 5,5 godziny kapsuła Dragon wodowała na Pacyfiku w pobliżu wybrzeży południowej Kalifornii. Z powrotem, na Ziemię, przywiozła próbki i materiały naukowe z przeprowadzonych eksperymentów oraz zużyty sprzęt.

Czytaj więcej:
nauka 1200 free
Nauka w portalu PolskieRadio.pl

Dragon, który wystartował 23 lutego z przylądka Canaveral na Florydzie, dostarczył na stację Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) prawie 2,2 tony zapasów żywności, wody i materiałów do eksperymentów naukowych.

Przez prawie miesiąc kapsuła była przycumowana do stacji. W niedzielę dwaj astronauci z załogi stacji odcumowali ją i za pomocą automatycznego wysięgnika oddalili od stacji.

Druga firma wykonująca na zamówienie agencji NASA loty z zaopatrzeniem na ISS, Orbital ATK, zamierza wysłać swój własny statek w najbliższy piątek. Jednak w odróżnieniu od SpaceX, spłonie on w drodze powrotnej w atmosferze ziemskiej.

kk

Zobacz więcej na temat: NAUKA kosmos NASA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przełomowe odkrycie NASA. Znaleziono system siedmiu planet podobnych do Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 21:10
Aż siedem planet krąży w układzie odległym od nas "zaledwie" 40 lat świetlnych. Mają one rozmiary podobne do Ziemi, mogą tam panować ziemskie temperatury i istnieć woda w stanie ciekłym. O odkryciu poinformowała NASA i Europejskie Obserwatorium Południowe ESO.
rozwiń zwiń