X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wikipedia istnieje dziesięć lat

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2011 00:05
Założyciel tej napopularniejszej na świecie internetowej encyklopedii apeluje do internautów o większą współpracę.
Audio

Poprzednikiem Wikipedii była Nupedia, czyli internetowa encyklopedia redagowana przez ekspertów. Wikipedia miała być otwarta dla wszystkich. W pierwszym roku istnienia dorobiła się 20 tysięcy haseł i edycji w 18 językach. Dziś ma 17 milionów haseł w 257 językach, w tym w śląskim czy kaszubskim. Założyciel Wikipedii Jimmy Wales jest zadowolony z sukcesu: „Nie tylko jesteśmy piątą najpopularniejszą witryną internetową świata. Także dość dobrze wypadamy, jeśli chodzi o wiarygodność”.

Wales chce teraz zwiększyć liczbę edytorów i redaktorów. Zaprasza przede wszystkim kobiety i osoby starsze. W związku z tym program do edycji ma być niedługo uproszczony. Zamiarem Walesa jest także zwiększenie liczby użytkowników z czterystu milionów dziś do miliarda w roku 2015.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wikipedia ma problem z wolontariuszami

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2010 14:54
O problemach wolontariuszy tworzących tzw. małe Wikipedie mówił w Gdańsku w swoim wystąpieniu na konferencji Wikimania 2010 założyciel Wikipedii Jimmy Wales. W spotkaniu bierze udział ok. 500 osób, w tym twórcy ponad 250 wersji językowych Wikipedii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wikipedia na celowniku FBI

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2010 20:24
FBI oksarża autorów Wikipedii o kradzież. Sprawa dotyczy zamieszczenia w Wikipedii słynnego znaku FBI, o zdaniem amerykańskich władz jest nielegalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wikipedia łowi użytkowników

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 11:39
Do 2015 r. chcemy dojść do miliarda użytkowników poprzez dotarcie do nowych państw - mówi założyciel Wikipedii Jimmy Wales.
rozwiń zwiń