X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MŚ siatkarzy. Polska - Kuba: "karaibski huragan" trwał krótko. Polacy rozbroili rywala i wygrali pierwszy mecz

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 23:22
Polscy siatkarze od zwycięstwa z Kubą 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14) rozpoczęli rywalizację na mistrzostwach świata. Po pierwszych gładko wygranych setach nasi reprezentanci przeżyli "karaibski huragan". Przegrali trzeciego seta, ale w czwartym postawili kropkę nad "i".
  • Cezary Gurjew komentuje mecz Polska - Kuba na mistrzostwach świata siatkarzy (Jedynka) cz.2
  • Tomasz Gorazdowski komentuje fragment meczu z Kubą (PR3)
  • Tomasz Gorazdowski podsumowuje mecz z Kubą (PR3)
Radość Polaków po zwycięstwie z Kubą na mistrzostwach świata
Radość Polaków po zwycięstwie z Kubą na mistrzostwach świataFoto: PAP/Maciej Kulczyński

19. edycja MŚ w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywana jest w dniach 10 - 30 września. Z tej okazji sekcja sportowa portalu PolskieRadio24.pl przygotowała specjalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z turniejem rozgrywanym w Bułgarii i we Włoszech. Zapraszamy również do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach radiowej Jedynki i Trójki.

MŚ w siatkówce mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018 - specjalny serwis PR24

Po pierwszych meczach w grupie, Bułgaria-Finlandia 3:0 oraz Iran-Portoryko 3:0 przyszła kolej na obrońców tytułu - złotych medalistów FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Biało-czerwoni zmierzyli się z Kubańczykami, którzy w przeszłości należeli do ścisłej, międzynarodowej czołówki. W 2010 roku byli wicemistrzami świata.

Podopieczni Vitala Heynena zanotowali bardzo dobry początek meczu. Pierwszy punkt zdobył Michał Kubiak, on też świetnie zagrywał i biało-czerwoni objęli prowadzenie 3:0. Na pierwszej przerwie technicznej było już 8:3. Podopieczni trenera Vitala Heynena spokojnie punktowali rywala. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:8 po ataku Jakuba Kochanowskiego. Biało-czerwoni powiększyli przewagę dzięki m.in. dobrej grze blokiem. Po wznowieniu gry polscy siatkarze dyktowali warunki rywalizacji - 19:9. Kubańczycy w kilku akcjach pokazali, że arkana siatkówki nie są im całkiem obce, ale pierwszego seta pewnie przegrali.

Paweł Zatorski Dobrze, że mieliśmy trudny moment w tym meczu. Przetrzymaliśmy go, to ważne. Ten jeden przegrany set jest nauczką, musimy uważać

Kubańczycy szybko ochłonęli po pierwszym secie. Na początku drugiego zaczęli bombardować rywali mocnymi zagrywkami. Na biało-czerwonych nie robiło to jednak większego wrażenia. Dobrze czytali grę przeciwnika i drobne niedociągnięcia w przyjęciu nadrabiali punktowymi blokami 8:4. W dalszej części spotkania reprezentanci Polski kontynuowali swoją dobrą grę i prowadzili 16:12. Kubańczycy jednak nie zamierzali odpuszczać. Zmniejszyli rozmiary strat do 17:15. Na więcej polski zespół im jednak nie pozwolił. Zmusił rywali do błędów, a ostatni punkt zdobył efektowną akcją Michał Kubiak. Nasz kapitan po dwóch setach miał zdobytych 7 punktów. Artur Szalpuk uzyskał 9, a Bartosz Kurek 8.

Początek trzeciej partii był bardzo dobry w wykonaniu Kubańczyków. Dzięki mocnej zagrywce objęli prowadzenie 3:0. Biało-czerwoni jednak szybko odrobili straty i partia dalej miała przebieg wyrównany. Polacy niestety nie wystrzegali się prostych błędów. W końcówce dobrą zmianę dał Leon Napoles i mocno utrudnił życie polskim przyjmującym. Kuba uzyskała przewagę 20:17. Polski zespół zdobył dwa punkty, ale kolejne akcje należały do rywali, którzy zaprezentowali piekielnie mocny serwis.

Czwarty set zaczął się najgorzej dla polskiego zespołu. Kuba prowadziła już 8:4. Jednak w miarę upływu czasu straty były odrabiane. Seria znakomitych zagrywek Michał Kubiaka dała biało-czerwonym prowadzenie. Do tego Polacy dołożyli kapitalną grę blokiem 16:10. Prowadzenie jeszcze powiększyli i w pięknym stylu zwyciężyli 25:14.

Polska: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Paweł Zatorski (L) - Damian Schulz, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek

Kuba: Marlon Yang Herrera, Javier Octavio Concepcion Rojas, Miguel David Gutierrez Suarez, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Roamy Raul Alonso Arce, Miguel Angel Lopez Castro, Yonder Roman Garcia Alvarez (L) - Yohan Armando Leon Napoles, Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez.

17:11 - udany atak Kurka

16:10 - no to mamy lepsze humory, wysokie prowadzenie Polaków na przerwie technicznej

15:10 - seria punktów po zagrywkach Kubiaka, nasz kapitan się rozkręca

11:10 - dobry serwis w wykonaniu Michała Kubiaka, Kubańczycy odrzuceni nie mogli zaatakować, oddali nam piłkę, my to wykorzystaliśm

10:10 - Kubańczycy serwują w siatkę

8:9 - dobry float Fabiana Drzyzgi i mamy kolejny punkt

7:9 - Nowakowski z impetem skutecznie zaatakował

6:8 - dwie z kolei dobre akcje Polaków, blok wraca?

4:8 - Kubiak znów atakuje w aut

4:6 - wysoki blok Kuby, Kubiak nie może się przebić. Vital Heynen prosi o czas

4:5 - na szczęście Kubańczycy też zagrywają w aut

3:5 - Kurek w aut zagrywa

3:4 - Artur Szalpuk skutecznie atakuje

1:3 - widać, ze Polacy wstrzymują rękę, chyba trochę przestraszyli się młodych rywali, którzy z kolei poczuli się coraz pewniej

3. SET

21:25 - koniec seta

21:24 - Kubiak atakuje skutecznie, ale Kuba ma punkt do wygrania seta, kto się tego spodziewał?

20:24 - rozhulali się nasi rywale, rozstrzelali nas zagrywką

20:22 - kolejny błąd Kubiaka

19:20 - Szalpuk po raz kolejny atakuje, tym razem Kubańczycy nawet nie ustawili bloku

18:20 - Szalpuk zdobywa punkt, na szczęście był blok rywali

17:20 - atak zrywa Kuba Kochanowski, tak wysoko Kubańczycy jeszcze nie prowadzili

6:3 - jeszcze jeden blok punktowy biało-czerwonych

4:3 - dobra komunikacja między Nowakowskim a Szalpukiem, Artur odpuścił Piotrek skończył

3:3 - odrobiliśmy stratę, Szalpuk po bloku punktuje

2:3 - jeden z Kubańczyków wpadł w nasze pole, punkt dla podopiecznych Heynena

1:3 - pierwszy punkt dla biało-czerwonych  w tym secie

0:3 - szaleństwo, Kubiak zaatakował z pierwszej piłki, ta się odbiła od jednego z Kubańczyków i wpadła nam w pole

20:16 - Kubańczycy płacą za swoje błędy techniczne, znów cztery punkty przewagi

17:15 - Concepcion znalazł sposób na naszych siatkarzy, udany atak i Kubańczycy już tylko dwa punkty mają do odrobienia

3:3 - teraz Michał Kubiak nie utrzymuje przyjęcia

3:1 - świetna zagrywka Piotra Nowakowskiego, nie do odbioru dla młodych Kubańczyków

1:1 - Kurek pokiwał i okiwał rywali

0:1 - tym razem pierwszy punkt dla Kuby

1. SET

Kuba: Marlon Yang Herrera, Javier Octavio Concepcion Rojas, Miguel David Gutierrez Suarez, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Roamy Raul Alonso Arce, Miguel Angel Lopez Castro, Yonder Roman Garcia Alvarez (libero).

Polska: Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero).

25:18 - koniec pierwszego seta

24:17 - co za akcja Polaków, rywale myśleli że to już koniec, a Polacy wyciągnęli piłkę i wygrali punkt

16:8 - prowadzimy wysoko na drugiej przerwie technicznej

15:8 - delikatna zagrywka Piotra Nowakowskiego, ale Kubańczycy nie wykorzystali sytuacji, atakują w aut

13:7 - Polacy uciekają, po autowym bloku rywali

11:7 - tym, razem z prawej zaatakował Kubiak

10:6 - udany atak Szalpuka

9:6 - pierwszy as w wykonaniu Kubańczyków

8:3 - pierwszy dobry blok punktowy w wykonaniu Polaków i wysoko prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej

6:2 - Polacy pewnie rozpoczęli mecz, Kubańczycy odrzuceni od siatki

19.30 - Zaczynamy!

19.27 - Pierwsza szóstka Polaków: Kurek, Kubiak, Kochanowski, Nowakowski, Szalpuk, Drzyzga i Zatorski

19.25 - W Warnie rozbrzmiewają hymny

19.05 - Wcześniej grali grupowi rywale Polaków i Kubańczyków. Irańscy siatkarze pokonali w Warnie Portorykańczyków 3:0 (25:19, 25:14, 25:18) w  pierwszym meczu grupy D.

19.00 - mecz rozpocznie się o 19.30. W Warnie trwa rozgrzewka. Kto wyjdzie w pierwszej szóstce... to słodka tajemnica trenera Polaków, Vitala Heynena.

18.50Seniorskie zespoły Polski i Kuby poprzednio zmierzyły się dwa lata temu w fazie grupowej turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni wygrali wówczas 3:0, a w żadnym z setów rywale nie zdobyli nawet 20 punktów.

18.45 - Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Polska - Kuba na stronach naszego portalu. Na miejscu w Warnie są nasi koledzy - Cezary Gurjew, który w radiowej Jedynce będzie przekazywał relacje z meczu i Tomasz Gorazdowski, który wydarzenia w Bułgarii relacjonuje w radiowej Trójce.