X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Copa Libertadores: River Plate - Boca Juniors. "La Banda" triumfuje w wielkim finale na Santiago Bernabeu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 23:15
Drużyna River Plate wygrała w finale Copa Libertadores rozegranym na Santiago Bernabeu w Madrycie 3:1 (0:1). W dogrywce podopieczni Barrosa Schelotto grali w osłabieniu, a czerwoną kartkę otrzymał Wilmar Barrios. Gracze "La Banda" przypieczętowali triumf w dodatkowym czasie, zdobywając dwie bramki.
Zawodnik River Plate Lucas Pratto celebruje gola w finale Copa Libertadores przeciwko Boca Juniors. Foto: PAP/EPA/RODRIGO JIMENEZ

"Superclasico", mecz który rozpala całą Amerykę Południową. Ten finał z pewnością przeszedł do historii Copa Libertadores, a nawet współczesnej piłki. Spotkanie wokół, którego pojawiło się wiele skandali, spotkanie finałowe które było opóźnione o dwa tygodnie i ostatecznie odbyło się ponad dziesięć tysięcy kilometrów od Argentyny... na Santiago Bernabeu w Madrycie.

Już przed meczem atmosfera była gorąca, co potwierdzały m.in. zdjęcia kibiców, którzy żegnali zespół Boca Juniors przed wylotem do Hiszpanii. Nie inaczej było w Madrycie, który na kilkanaście godzin został opanowany przez kibiców z Ameryki Południowej.

Na stadionie Realu Madryt nie było wolnych miejsc. Kibice jednej i drugiej drużyny od początku spotkania mocno dopingowali swoje ekipy. Stolica Hiszpanii chyba dawno nie żyła tak piłką, jak podczas niedzielnego finału Copa Libertadores.

Piłkarze Boca Juniors od samego początku meczu starali się być częściej przy piłce. Zespół River Plate wyczekiwał błędów rywala. Już po kwadransie gry pierwszą bardzo dobrą okazję miał Pablo Perez, jednak jego uderzenie leciało prosto w bramkę i bez problemów futbolówkę złapał golkiper ekipy "La Banda" Armani.

Chwilę później odpowiedział Nacho Fernandez, jednak jego próba okazała się nieskuteczna. Po kwadransie gry River remisowało z Boca 0:0.

Na trybunach stadionu w Madrycie panowała niesamowita wrzawa, szczególnie kiedy między zawodnikami obu ekip dochodziło do bezpośrednich starć na murawie. Z czasem lekką przewagę zaczęła mieć drużyna prowadzona przez Marcelo Gallardo.

Prawdziwe tąpnięcie nastąpiło w 44. minucie kiedy świetną kontrę przeprowadzili gracze "Boquita". Nahitan Nandez popisał się kapitalną asystą w kierunku Dario Benedetto, który zdobył "bramkę do szatni". Boca prowadziła na Bernabeu w Madrycie 1:0. Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy do ataku przystąpli gracze River. Zawodnicy trenera Gallardo chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

Żadna z akcji ekipy "La Banda" nie była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Andradę. Chwilę później w odpowiedzieli by podopieczni. Ostatecznie rzut wolny nie przyniósł korzyści dla drużyny Boca.

Wydawało się, że w drugiej odsłonie River kompletnie nie jest w stanie znaleźć sposobu na zespół Boca, tymczasem w 68. minucie Lucas Pratto wykorzystał asystę Ignacio Fernándeza i doprowadził do wyrównania. Na niespełna dwadzieścia minut przed końcem spotkania wciąż nie było rozstrzygnięcia finału Copa Libertadores.

Dobrą okazję miał w końcówce spotkania Lucas Olaza, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w mur River. Do końca meczu żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do rozstrzygnięcia finału odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów potrzebna była dogrywka.

Dodatkowy czas źle rozpoczął się dla drużyny "Boquita". W 92. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wilmar Barrios. Całą dogrywkę Boca musiała grać w osłabieniu.

Starata jednego zawodnika dla podopiecznych Schelotto dała się odczuć. Na początku drugiej części dogrywki River wyszło na prowadzenie. Strzelcem gola został Juan Quintero, któremu asystował Camilo Mayada. Rezerwowy "La Banda" popisał się pięknym uderzeniem z osiemnastu metrów. Futbolówka poszybowała prosto pod poprzeczkę bramki Boca.

Jeszcze w ostatnich minutach dogrywki podopieczni Gallardo dobili rywala, zdobywając trzecią bramkę. Autorem gola został Gonzalo Martinez, któremu podawał inny strzelec Juan Quintero.

Ostatecznie River Plate sięgnęło po czwarty tytuł w historii w rozgrywkach Copa Libertadores.

Finał CONMEBOL Libertadores

River Plate - Boca Juniors 3:1 (0:1) | w pierwszym meczu 2:2 | dwumecz 5:3

Bramki: dla River: L. Pratto - 68, J. Quintero - 109, G. Martinez - 120+2 | dla Boca: D. Benedetto - 44

brak

Copa Libertadores: Boca Juniors - River Plate. Wielki klasyk w Buenos Aires "nie dla osób o słabym sercu"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 07:26
"Finał finałów" czy "pojedynek stulecia", to niektóre z pojawiających się w Argentynie określeń na decydujące o triumfie w piłkarskim Copa Libertadores, południowoamerykańskim odpowiedniku Ligi Mistrzów, mecze między drużynami z Buenos Aires - Boca Juniors i River Plate.

Autokar z piłkarzami obrzucony kamieniami, starcia policji z kibicami, zawodnicy w szpitalach, naciski ze strony FIFA, by "mecz stulecia" odbył się mimo koszmarnych okoliczności... Argentyńska piłka pokazuje właśnie światu swoje najgorsze oblicze.

Skandaliczne wydarzenia, do jakich doszło przy okazji odwołanego rewanżowego meczu finału Copa Libertadores między River Plate a Boca Juniors przypomniały piłkarskiemu światu o wyjątkowości argentyńskiego Superclasico. Rywalizacja między legendarnymi klubami z Buenos Aires to nie jedyne wielkie derby, które elektryzują całe miasta, a fanów prowokują do działań, delikatnie mówiąc, niezgodnych z prawem.