Tokio 2020: polskie tenisistki stołowe z kwalifikacją. Ukraina pokonana

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 12:49
Drużyna polskich tenisistek stołowych zagra na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W decydującym meczu turnieju kwalifikacyjnego w portugalskim Gondomar biało-czerwone pokonały Ukrainę 3:1. 
Audio
  • Dwa punkty dla polskiej drużyny wywalczyła Li Qian (IAR)
  • W awans na igrzyska nie może uwierzyć Natalia Partyka. (IAR)
  • Zadowolenia nie krył trener Zbigniew Nęcek (IAR)
Mistrzyni Europy Li Qian
Mistrzyni Europy Li QianFoto: Shutterstock.com/Stefan Holm
  • Biało-czerwone rozpoczęły od porażki w meczu deblowym, ale w singlu nie dały szans rywalkom 
  • W ślady Polek mogą pójść ich koledzy z męskiej reprezentacji, o ile w piątek pokonają Tajwan 

Zgodnie z systemem olimpijskim, spotkanie rozpoczyna mecz w grze podwójnej, a następnie rozgrywane są single.

Polski debel Natalia Partyka, Natalia Bajor przegrał, ale w grze pojedynczej biało-czerwone były bezbłędne. Dwa punkty zdobyła Li Qian, a jeden Partyka.



Wcześniej Polki wygrały z Nigerią 3:0

W piątek w ich ślady mogą pójść mężczyźni. Warunkiem jest wygrana Polaków z Tajwanem.

Polska - Ukraina 3:1
Natalia Partyka, Natalia Bajor - Tetiana Biłenko, Ganna Gaponowa 2:3 (11:6, 6:11, 12:10, 4:11, 9:11)
Li Qian - Margarita Pesocka 3:0 (11:8, 11:3, 13:11)
Natalia Partyka - Ganna Gaponowa 3:0 (12:10, 14:12, 11:9)
Li Qian - Tetiana Biłenko 3:2 (8:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:8)

pm

Czytaj także

Tenis stołowy: Zbigniew Nęcek wierzy w kwalifikacje olimpijskie polskich zawodniczek

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 10:53
Zbigniew Nęcek od 3 września ponownie pełni funkcję trenera reprezentacji Polski tenisistek stołowych. Szkoleniowiec prowadzi "Biało-czerwone" już po raz trzeci. Wcześniej pracował z kadrą w latach 1991-92 oraz w 2009 roku. Na co dzień jest trenerem Siarki Tarnobrzeg. W rozmowie z Piotrem Sochą Zbigniew Nęcek opowiedział o wyzwaniach, które go czekają.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ma 56 lat i zagra na igrzyskach w Tokio. Tenisistka stołowa Ni Xia Lian pokazała serce do walki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 12:00
Ni Xia Lian, pochodząca z Chin 56-letnia reprezentantka Luksemburga zagra na turnieju tenisistek stołowych podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Na Igrzyskach Europejskich w Mińsku zdobyła brązowy medal. W finale Portugalka Yu Fu pokonała Niemkę Han Ying z Enea Siarki Tarnobrzeg 4:2.
rozwiń zwiń