Ekstraklasa: Udovicić podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 08:25
Raków Częstochowa poinformował o pozyskaniu pierwszego piłkarza, który ma wzmocnić wicemistrzów Polski z myślą o sezonie 2021/22 i starcie w Lidze Konferencji Europy. Tym zawodnikiem jest doświadczony serbski skrzydłowy Zarko Udovicić.
Żarko Udovicić (z prawej) w meczu z Brondby Kopenhaga
Żarko Udovicić (z prawej) w meczu z Brondby KopenhagaFoto: MS/Zuma Press / Forum
  • Wychowanek Moravy Katrga ma 33 lata i w swoim kraju na najwyższym szczeblu rozgrywek występował w barwach takich drużyn jak Napredak Krusevac i FK Novi Pazar
  • W Polsce gra od roku 2015 - przez cztery sezony w Zagłębiu Sosnowiec, z którym po trzech latach awansował do ekstraklasy, i przez dwa w Lechii Gdańsk
  • W polskiej ekstraklasie rozegrał 56 spotkań i zdobył 3 bramki. Jego kontrakt z Lechią kończy się 30 czerwca
Shutterstock Sebastian Szymański 1200F.jpg
Sebastian Szymański z długoletnim kontraktem w Dinamie Moskwa

Udovicic związał się z Rakowem na rok, z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon. W drużynie trenera Marka Papszuna ma stanowić alternatywę dla grającego na lewym skrzydle i bardzo eksploatowanego Patryka Kuna.

- Nie byłbym w tym miejscu, gdybym nie miał sportowych celów. Przychodzę do wicemistrza i zdobywcy Pucharu Polski, więc cele są oczywiście europejskie - powiedział Udovicić po podpisaniu kontraktu.

kp

Czytaj także

Serie A: Mourinho chce bramkarza reprezentacji Polski. Szczęsny wróci do "Wiecznego Miasta"?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 14:24
Według informacji "La Gazzetta dello Sport" nowy trener AS Romy Jose Mourinho szuka nowego bramkarza. Na liście życzeń znanego Portugalczyka jest między innymi bramkarz reprezentacji Polski i Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekstraklasa: Jan Kliment zawodnikiem Wisły Kraków. Czeski napastnik ma bogate piłkarskie CV

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 20:19
Jan Kliment został nowym piłkarzem Wisły – poinformował krakowski klub. Czeski napastnik z trzynastym zespołem ekstraklasy związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Francja bez problemów ogrywa Walię. Powrót i niestrzelony karny Karima Benzemy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 22:57
Reprezentacja Francji pewnie pokonała Walię 3:0 w meczu towarzyskim w Nicei. W ekipie "Trójkolorowych" pierwszy mecz od niespełna 6 lat rozegrał Karim Benzema. Napastnik Realu Madryt nie zaliczy jednak tego spotkania do udanych, ponieważ zmarnował rzut karny i nie zdołał wpisać się na listę strzelców.
rozwiń zwiń