El. Euro 2024: Michał Probierz sięgnie po posiłki z Argetyny? Santiago Hezze pod lupą selekcjonera

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 16:09
Santiago Hezze może niebawem zadebiutować w reprezentacji Polski. Argentyński pomocnik Olympiakosu Pireus ma spotkać się z selekcjonerem Michałem Probierzem i niewykluczone, że otrzyma powołanie już na barażowe mecze Euro 2024.
Santiago Hezze
Santiago HezzeFoto: PAP/EPA/Diego Haliasz

Temat powołania dla Hezze w polskich mediach pojawił się na początku stycznia, kiedy 22-latek odebrał polski paszport. Nie było jednak jasne czy Argentyńczyk ubiegał się o obywatelstwo, by móc grać w biało-czerwonych barwach, czy jedynie dlatego, aby nie zajmować miejsca dla zawodnika spoza Unii Europejskiej w kadrze Olympiakosu.

Okazuje się jednak, że argentyński pomocnik może niebawem zagrać z orzełkiem na piersi. PZPN poinformował, że Hezze figurował w jego systemie graczy z polskimi korzeniami, ale "związek nie ma w zwyczaju podejmować kroków w momencie, gdy dany piłkarz nie posiada jeszcze polskiego obywatelstwa". Teraz, gdy 22-latek ma polski paszport, sytuacja uległa zmianie.

Jak podaje serwis WP SportoweFakty, z Hezze skontaktował się szef skautingu zagranicznego PZPN Maciej Chorążyk i poinformował o zainteresowaniu selekcjonera pierwszej reprezentacji. Argentyńczyk odbył także rozmowę telefoniczną z selekcjonerem Michałem Probierzem, a w nabliższych dniach ma spotkać się z nim osobiście.

Argentyńczyk może być ciekawą alternatywą na pozycję defensywnego pomocnika. W tym sezonie rozegrał 23 mecze w barwach Olympiakosu, notując 70 proc. możliwych minut. 

Pierwszą okazją dla Michała Probierza, by powołać 22-latka do reprezentacji będzie mecz barażowy z Estonią. Biało-Czerwoni zagrają w półfinale "dogrywki" o Euro 2024 21 marca. Jeśli wygrają, w finale zmierzą się z Walią lub Finlandią.

Euro 2024 

Jak wyglądał 2023 rok na piłkarskich boiskach? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy. 

Czytaj także:

bg

Czytaj także

Puchar Króla: Real nie obroni trofeum. Atletico triumfuje w derbach Madrytu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 07:00
Piłkarze Realu Madryt nie obronią Pucharu Hiszpanii (Króla). W szlagierowym, emocjonującym meczu 1/8 finału ulegli po dogrywce lokalnemu rywalowi Atletico na jego stadionie 2:4. Wcześniej w czwartek awans wywalczyła Barcelona Roberta Lewandowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Puchar Króla: FC Barcelona poznała rywala w ćwierćfinale. Nie zabraknie ciekawych par

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 15:47
FC Barcelona Roberta Lewandowskiego zmierzy się na wyjeździe z zespołem Athletic Bilbao w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Hiszpanii (Króla). Atletico Madryt, które w 1/8 finału wyeliminowało obrońcę trofeum Real Madryt, trafiło na Sevillę. Losowanie odbyło się w piątek.
rozwiń zwiń