Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: reprezentacja Polski w 1/8 finału zagra z mistrzami świata. Kiedy mecz o ćwierćfinał?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 07:03
Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w grupie C i awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Z kim Biało-Czerwoni zmierzą się w walce o ćwierćfinał?
Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w tabeli grupy C  MŚ Katar 2022
Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w tabeli grupy C MŚ Katar 2022Foto: PAP/EPA/Ronald Wittek

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Reprezentacja Polski w fazie grupowej mundialu zremisowała z Meksykiem (0:0), wygrała z Arabią Saudyjską (2:0), a w ostatnim meczu przegrała 0:2 z Argentyną.

Polska - Argentyna - przegraliśmy, ale awansowaliśmy

W 39. minucie karnego dla "Albicelestes" nie wykorzystał Lionel Messi. Strzał obronił bramkarz Biało-Czerwonych Wojciech Szczęsny. Niedługo po zmianie stron Argentyńczycy objęli prowadzenie po golu Alexisa Mac Allistera (46). Wynik ustalił w 67. minucie Julian Alvarez.

W drugim meczu grupy C Arabia Saudyjska uległa Meksykowi 1:2 (0:0). W tabeli triumfowała Argentyna (6 pkt) przed Polską i Meksykiem (po 4 pkt). O awansie Biało-Czerwonych zadecydował lepszy bilans bramkowy. 4. - Arabia Saudyjska (3 pkt).

Kto z kim w 1/8 finału?

W 1/8 finału Polska zagra 4 grudnia w Dosze na stadionie Al-Thumama z obrońcą tytułu - Francją.

Francuskie media podkreślają przed niedzielnym meczem defensywną grę polskiej reprezentacji i fakt, że opiera się ona głównie na Robercie Lewandowskim. Dodaje się także, że Wojciechowi Szczęsnemu już należy się pomnik.

Polska i Francja tylko raz spotkały się w fazie pucharowej mistrzostw świata - w 1982 roku, kiedy w meczu o brąz Biało-Czerwoni wygrali 3:2.

3 grudnia w Al Rayyan Argentyna zmierzy się z Australią.